4. místo v Anketě dobrovolní hasiči roku 2016

Začalo to tak, že nás jeden z našich členů přihlásil náš sbor do Ankety dobrovolní hasiči roku 2016. Byli jsme zařazeni do kategorie sbory dobrovolných hasičů obce a spolu s dalšími 17 účastníky do oblasti Východ Čech, do které spadali všichni přihlášení z Pardubického, Královehradeckého a Libereckého kraje. Poté už jsme jen čekali na to, zdali budeme vybráni do finálové pětky.

Výběr prováděla odborná porota, která posuzovala sbor v několika směrech. Nakonec nám bylo oznámeno, že jsme se do zmíněné finálové pětice dostali společně se sbory z Volče, Kunratic, Tanvaldu – Šumburku a Vysoké nad Labem. Od této chvíle bylo vše v rukou Vás, kteří jste hlasovali pro svoje favority, jak na internetu, tak formou SMS. Hlasování bylo ukončeno v polovině října a všichni napjatě čekali do 16. listopadu na slavnostní vyhlášení výsledků, které někteří z nás sledovali přímo v Laser Show Hall v Brně a někteří v naší klubovně v budově školy.

Výsledky byly následující na 1. místě se umístil sbor Tanvald – Šumburk - 959 hlasů, na 2. místě sbor Kunratice - 796 hlasů, na 3. místě sbor Vysoká nad Labem - 729 hlasů, na 4. místě právě náš sbor - 683 hlasů a na 5. místě sbor Voleč - 616 hlasů. Přestože jsme získali tzv. „bramborovou medaili“, je to obrovský úspěch pro náš sbor i naši obec.

Děkujeme všem, kteří jste nás podpořili v této anketě, protože počet hlasů, který jsme obdrželi, byl obrovský. Musíme si uvědomit, že naše obec má kolem 200 obyvatel a díky Vám jsme získali více jak trojnásobek našich obyvatel. A především patří ještě jedno obrovské poděkování všem našim členům, dobrovolníkům a partnerům, kteří se podíleli na pořádání akce „Sraz rodáků a přátel obce Stradouň“ se kterou jsme se do soutěže přihlásili.

 

Fotogalerie ze slavnostního vyhlášení v Brně:

https://sdhstradoun.rajce.idnes.cz/Vyhlaseni_Ankety_Dobrovolni_Hasici_roku_2016/

 

Fotogalerie z natáčení medailonků v Praze:

https://sdhstradoun.rajce.idnes.cz/Nataceni_medailonku-ADHR/

 

Článek v Orlickém deníku:

https://orlicky.denik.cz/zpravy_region/nasi-dobraci-jsou-ve-finale-ankety-20160920.html

 

Reportáž Českého rozhlasu Pardubice:

https://www.rozhlas.cz/pardubice/doporucujeme/_zprava/1654636