O nás

Sbor dobrovolných hasičů Stradouň.

Sbor dobrovolných hasičů je obecné označení dobrovolnického hasičského sboru a zároveň součást názvu většiny konkrétních dobrovolných hasičských sborů.Pro nás je platné označení SDH Stradouň. Dobrovolné Hasičské sbory v obcích jsou často i spolkem významným z hlediska společenského života obce, podobně jako Sokol, myslivecké a lidové umělecké sbory, místní fotbalové kluby atd. V Obci Stradouň je jako jediný současné době činný spolek SDH Stradouň který se stará o kulturní,společenské,tradiční akce.

Více informací o pořádaných akcích,ať už bývalých nebo budoucích naleznenete níže na těchto stránkách.Naši členové se každoročně účastní různých soutěží v hasičských dovednostech které jsou označovány jako požární sport.Především v  požárního ůtoku se zúčastňujeme každý rok několika Memoriálů,pohárů,i okresní soutěže.
Díky výborné spolupráci naší Obce a místní SDH se daří konání nejen společenských, kulturních tradičníh ale i různých dalších akcí. Obec využívá i  členy SDH jako prostředek při úklidových, provozních a opravných pracech pro obec.
Spolek SDH Stradouň organizačně spadá pod okresní sdružení hasičů Chrudim.(OSH)