Štěpánský turnaj 2012

Dne 26. 12. 2012 se ve Stradouňské škole konal tradiční Štěpánský turnaj ve florbale. Vskutku dobrá akce, takle po vánočních svátcích trocha pohybu a odreagování příšla vhod... (: Sešlo se zde několik týmu, ve kterých byli od dětí školou povinných, až po opravdové chlapy... (: Vítězové byli podarováni diplomy a dostali i věcné ceny. Všem děkujeme za účast a těšíme se na další ročník turnaje. Rovněž patří poděkování sponzorům za věcné dary. Fotky z této akce najdete ve fotogalerii.

 

PB,jejjej

 

Mikuláš 2012

Dne 5.12.2012 roznášel Mikuláš a anděl hodným dětem nadílku.Pro ty zlobivé si přišli čerti.

Fotky naleznete ve fotogalerii.

 

jejjej

Zabíjačka 2012

První den měsíce prosince patřilo ve Stradouni tradiční české zabíjačce.Fota naleznete ve fotogalerii.

 

jejjej

Výšlap 2012

Sobota 8.10. 2012, počasí jako na objednávku, co víc si přát. A tak jsme se vypravili se svými drahými polovičkami a potomky na výšlap směr Vraclav. V blíže neidentifikovatelné formaci jsme vyrazili přes Staňkovu louku a po vyčerpávajícím pochodu lesním terénem, kde jsme se  prodírali kopřivami a roštím, jsme zdárně dorazili na první, „občerstvovací“, zastávku u Fuksů. Zde nás uvítal náš kolega Martin ,,Fuky“. Se svou milou paní Dášou pro nás připravili skvělé pohoštění, alko i nealko nápoje a k jídlu velmi chutné grilované klobásy. Po posílení dobrotami, které jsme završili kávičkou a vynikajícím zákuskem, a načerpání čerstvých sil, jsme byli připraveni k dalšímu přesunu směr Hradisko.

Tam na nás čekal místní pamětník, který nám barvitě povyprávěl o historii Tvrze Hradisko, kde přebýval rod Vršovců. Tito zde střežili důležitou obchodní spojku tzv. Trstenickou cestu.

Po poučné přednášce jsme pokračovali v naplánované cestě, tentokrát pod Hradisko do barokního areálu Sv. Mikuláše. V areálu jsme se sešli se slečnou průvodkyní, která pro nás měla připravenou poutavou přednáškou o historii Sv. Mikuláše, včetně prohlídky souboru unikátních barokních plastik, které pocházejí z poutní cesty z Králík ke klášteru na Hedči. Mimo jiné jsme zde měli možnost navštívit dobovou  poustevnu tzv. Fráternu, ve které jsme si pohladili poustevníka pro štěstí. Dámy neprovdané si mohly zazvonit na zvon, který dle pověsti splnil vdavek chtivým děvčatům přání a do roka a do dne se provdala.

Také tato akce stradouňských hasičů, jako i ty předešlé, se znamenitě vydařila.

 

A pokud se i ostatním členům sboru a jejich rodinným příslušníkům líbila, tak se těšíme příští rok na shledanou při „výšlapu 2013“ s novým, neméně zajímavým cílem.

 

Tímto vyhlašujeme příjem tipů na příští výšlap...

 

P.B,ZK,JEJJEJ

Ukončení prázdnin 2012

Dne 1.9.2012 se ve Stradouni na hřišti konaly oslavy k ukončení prázdnin a to ve velkém stylu. Samozřejmostí bylo prasátko na grilu, klobásky, pivo, limo a spousta dalších pochutin. Velkým potěšením pro malé, ale ve finále i velké, byly balonky plněné heliem. Jeden z místních nám předvedl dokonce i triky, co se dá s takovým balonkem udělat. Pejsci, opičky, hadi a další zvěř poletovali nad hlavami hostů. Pro nejmenší byl nafukovací hrad Hopštejn a jako na každé zdejší akci nesměla chybět všemi oblíbená trampolína. Celým dnem nás provázela kapela z divadla Julie a spol., která nám zpříjemnila den živou hudbou a zpěvem. Největším lákadlem dne byla show mistra KATA. Tři vystoupení, plná okamžiků, kdy se přítomným tajil dech. Mistr nám vysvětlil vše kolem katovského řemesla a práva útrpného. Jako pomocník zde sloužil místní mládežník Filip a pomáhal mistrovi s představením. Viděli jsme různá mučící zařízení, zbraně a ve finálovém vystoupení, které probíhalo po setmění, se Kat proměnil ve fakíra a předvedl nám show se střepy a ohněm. K večeru nám zahrála oblíbená kapela z Litomyšle H.I.T. music a tančilo se, pilo, jedlo až do časných hodin.Fota  z této akce naleznete v fotogalerii.

 

 

AK-jejjej

Návštěva divadla JULIE &spol.

Dne 1.8.2012 náší obec navštívilo kočovné divadlo JULIE&spol.Zde je text z jejich stránek..pod textem odkaz na fotky divadla,naše fotky naleznete ve fotogfalerii.

jejjej

 

Tentokrát jsme nemuseli po státovce a mohli se drkotat mezi poli přes Opočno do Stradouně. Krajina překrásná, ideální terén pro vozejčky. Jen opět horko. Cílem byla Stradouň. Místní starosta zařídil veškeré podmínky pro hraní, takže přišlo poměrně dost lidí, hasiči postavili stan pro naše nocování, který během představení sloužil jako občerstvovací stanice ve které nechyběla ani pípa. Večer potom skvělý večírek u kiosku u obecního úřadu.

Patří se zde poděkovat za dokonalou připravenost ze strany obce. Budeme se těšit zase přijet.

 

julieaspol.rajce.idnes.cz/LETNI_KODRCANI_2012_-_divadlo_JULiE_ol._-_Stradoun/

Vinarský Pohár 2012

Dne 21.7.2012 se tým mladších členů SDH Stradouň zúčastnil Vinarského poháru v požárním útoku dle pravidel PS.

Nejdříve trošku přeběhnu v čase a vrátím s k okrskové soutěži v Holešovicích, o které jsem již psal a na které se nám podařilo vybojovat ve skupině mladších 4té místo. Tímto, pro všechny překvapivým výsledkem jsme si dokázali, že opět můžeme umístit  na pěkných místech.

Naladěni tedy tímto pěkným úspěchem jsme se rozhodli, že se zúčastníme Vinarského poháru, na který jsme byli pozváni. Využili jsme získaných zkušeností a také nové, mladé posily která přišla v pravý čas a bylo rozhodnuto že letos jedem závodit. Zmíněnou posilou není nikdo jiný než David Bačina, kterého bych chtěl tímto pochválit za obětavost a zapálenost nejen pro přípravu na soutěž, ale i pro SDH ve Stradouni celkově. Na nadcházející  naplánované tréninky jsme se, v rámci svých časových a pracovních možností, scházeli pravidelně. Nálada v týmu byla výborná a byl také důvod, protože se každý zlepšil ve svém úkonu a také jako tým jsme začali podávat ucelené dobré útoky. Jako sponzorský dar nám byli zakoupeny dvě nové proudnice, které měly zlepšit náš nástřik na elektronické terče, což se také stalo a proudnice, ve správných rukou, se osvědčily. Nadešel den závodu, přestože bylo krásné odpoledne a cesta do vedlejší vesnice byla opravdu krátká ve vzduchu se vznášela nervozita. Do Vinar jsme dojeli jako první a byli jsme tam takříkajíc skoro doma. Vinarské hasiče všechny známe i dráhu jsme si okoukli den předtím, při stavění našeho stanu, který SDH Stradouň právě na tuto akci zapůjčilo. Po krátké chvíli se začala sjíždět i ostatní družstva různých SDH včetně mistrů ze SDH Zbožnov. Tito však závodily ve své kategorii, přesto jsme se rádi podívali nejen na jejich útok.

V naší kategorii pro neupravené stroje PS 12 jsme byli mezi těmi všemi upravenými stroji, závodníky v tretrách a elastickém oblečení takříkajíc v úžasu. Po rozlosování nám bylo přidělena 4tá startovní pozice. Nervozita stoupala, ale každý dělal svoji práci a nepřipouštěl si nějaké selhání. Když nám byl dán povel ,,na plato““celé družstvo se dalo do skládání základny. Ve výrazu všech bylo cítit drobné napění, nicméně panovala dobrá nálada a každý se soustředil na svůj úkon. Po třech minutách jsme pomalu opouštěli základnu a rozhodčí kontroloval, zda je vše v pořádku. Srovnali jsme se na startovní čáru,  ještě následovalo drobné porovnání od startéra a potom se ozval výstřel. Jak náš útok probíhal  se můžete podívat ve fotogalerii nejen na video ale i na fotky z celé akce.Výsledek byl opravdu pěkný. Elekronická časomíra ukázala výsledný čas 30.15. Veškeré napětí ze všech spadlo a i když to nebyl nejlepší čas kterého jsme kdy dosáhli,  bylo vidět, že jsme spokojeni a že máme na čem dál stavět. Naši kategorii výše uvedeným časem vyhráli. Chtěl bych poděkovat všem zúčastněným ale i sponzorům a našemu vedení za podporu.

Fota i videa  z této akce naleznete v fotogalerii.

Doufám že se sejdeme i po zimě nejen na soutěžích, ale i na brigádách a jiných akcích které jsou pořádány Hasiči ze Stradouně.

 

jejjej

Začátek prázdnin

Dne 30.6.2012 proběhla již tradiční akce oslavují začátek prázdnin.Ve 14hodin se otevřel areál  hřiště ve Stradouni,kde se i pro letošní ročník připravila spousta atrakcí, jako například trampolína, skákací hrad, paintball a spousta dalších.Novinkou v letošním zahájení bylstánek s míchanými nápoji.Náš začínající barman namíchal vše od Mojita po Cuba Libre.Drinky byly jak s nějakým tím procentem, takbez alkoholu a děti měly radost, že se též chvíli cítí, jako "dospěláci".Program dále nabídl předvedení cvičených psů.Psovodi nám, zdeukázali, že vycvičený pes je lepší než nabitá zbraň.Za zmínku stojí také předvedení výstroje a výzbroje členy aktivních záloh Armády ČR.Závěrem programu se několik odvážlivců dalo do boje mezi barely, kde po sobě stříleli paintballovými pistolemi.Vše se obešlo bez zranění a zábava byla 100%ní.Fota z této akce naleznete ve fotogalerii.

 

AK-jejjej

Okrsková soutěž v požárním útoku.

Dne 26.5 2012 proběhlo v Holešovicích okrskové cvičení v požárním útoku. SDH Stradouň vyrazila na tuto soutěž se dvěma týmy A - mladší  a B - starší.

Soutěž v Holešovicích byla dobře připravená, jak po stránce požárního útoku a dalších organizačních věcech spojených s pořádáním okrskových  soutěží, tak i po stránce občerstvení.

Požární útok se prováděl klasicky dle  pravidel PS. Změnou proti předchozím letům bylo, že stroj na základně se startoval až po samotném odstartování útoku. Časy obou útoků se tentokrát sčítaly a podle celkového času se určovalo pořadí.

Myslím, že od minulého roku udělala obě družstva SDH Stradouň nemalý pokrok. Každý z nás do toho dal opravdu 

srdce a šel do toho na plno, ovšem za vše hovoří výsledky.

Družstvo starších obsadilo, s časem 74,93sec, celkové druhé místo v kategorii B. Družstvo mladších obsadilo s celkovým časem  64,44sec čtvrté místo kategorii A. Konkurence v třídě A byla letos opravdu velká, přesto jsme bojovali do poslední chvíle. Proti loňskému roku je znatelné zlepšení času nejméně o 10sec ve třídě starších (B), u mladších (A) až o 15sec.

 

Na závěr musím říci, že i přes časté reptání o potřebě cvičit či o nutnosti nákupu výzbroje či výstroje, je vidět, že dokážeme být  jedna parta a ukázat ostatním sborům, že s námi opravdu musí na soutěžích počítat. Doufám a myslím, že nejsem jediný, který by si přál, aby se do našeho spolku časem přidala další mladá krev nejen pro obsazenost na hasičské soutěže, ale i pro další věci, které jsou spojeny se sborem SHD Stradouň a s dobrovolnými hasiči celkově. Fotky a videa z této akce naleznete ve fotogalerii.

 

JEJJEJ