Štěpánské sportovní odpoledne

V pátek 26. 12. bylo připraveno pro všechny rekreační sportovce Štěpánské sportovní odpoledne.  Všichni zúčastnění si mohli zahrát stolní tenis, florbal, šipky, poker, karty a jiné hry. Samozřejmě nesměly chybět ani různě druhy občerstvení. Fotografie z této akce naleznete ve fotogalerii. 

 

DB

-------------------------------------------------------------------------------------------------

Mikuláš 2014

Dne 5.12.2014 roznášel Mikuláš a anděl hodným dětem nadílku.Pro ty zlobivé si přišli čerti.

Fotky naleznete ve fotogalerii.

 

jejjej

-------------------------------------------------------------------------------------------------

Tradiční zabíjačkové hody

 

V sobotu 29. listopadu se konaly tradiční zabíjačkové hody. K chuti byly připraveny tradiční výrobky jako: guláš, ovar, prejt, jitrnice, kroupy a další. Rozhodně nesmělo chybět nějaké to další občerstvení na zahřátí organismu. Myslím si, že tato akce byla opět velmi vydařená a zároveň poslední v tomto roce. Už teď se můžete těšit na akce v příštím roce, kterých opět nebude málo. Jejich seznam, včetně datumů, brzy zveřejníme.

 

Foto z této akce naleznete ve fotogalerii.

DB

-------------------------------------------------------------------------------------------------

Listopadové brigády

 

Ve dnech 1., 5. a 8. listopadu proběhly další brigády. Byly provedeny tyto práce: oprava (úprava) veřejného osvětlení, natírání sloupu, nakládání již svezeného nebezpečného odpadu k odvozu na specializované pracoviště, hrabání listí na hřbitově, odvoz odpadu ze hřbitova. Všem zúčastněným děkujeme za přiloženou ruku k dílu.

DB

 

-------------------------------------------------------------------------------------------------

Brigády za září a říjen

Ve dnech 20. 9. a 4. 10. 2014 proběhly další 2 brigády, při kterých byly vykonány tyto práce:
položení kanalizace podél mostu, vybetonování základní desky pod dětský altán a pod komín, odvoz odpadu ze hřbitova, sběr nebezpečného odpadu a odvoz staré dlažby a obrubníků.
Všem zúčastněným děkujeme za pomoc.

 

DB,PB

-------------------------------------------------------------------------------------------------

Závěrečné posezení

V sobotu 27. září bylo uspořádáno posezení pro hasiče a další dobrovolníky a také sponzory, kteří pravidelně vypomáhají při brigádách či kulturních akcích. Tímto všem ještě jednou děkujeme za celoroční práci a těšíme se na další rok.

 

DB,PB

-------------------------------------------------------------------------------------------------

Výlet do Znojma

V sobotu 13. září se členové SDH s rodinami a dalšími zájemci vypravili na celodenní výlet do Znojma, kde se konalo historické vinobraní. Odjezd byl stanoven na 8 hodinu ranní od místního obchodu. Všichni účastníci zájezdu věděli, že je čeká delší cesta na jižní Moravu. Asi po 3 hodinách jsme dorazili do obce Lesná, kde nás čekala prohlídka muzea motocyklů a také oběd. Jedná se o muzeum historických motocyklů, které je spojeno s restaurací. Troufám si tvrdit, že prohlédnout si motocykly si šla tak čtvrtina z nás po té, co nám byla známa cena vstupenky. A oběd, ten radši nebudu komentovat vůbec. Po tomto rozporuplném zážitku jsme se přesunuli do nedalekého Znojma. Přijeli jsme na místo kolem druhé hodiny odpolední a měli jsme zhruba 8 hodin na to si všechno prohlédnout, poslechnout a ochutnat.

K vidění bylo např. Příchod krále Jana Lucemburského, cimbálová muzika, různá tanečních představení, rytířské souboje a spousta hudebních vystoupení. Vystupovala řada kapel a zpěváků od těch méně známých, až po ty co známe všichni, jako např. Banjoband Ivana Mládka, Olympic či Anna K. se svojí skupinou. Program byl rozdělen na několik náměstí, na kterých bylo několik tisíc lidí. Samozřejmě jsme ochutnali několik druhů burčáků, vína i piva pro ty, kteří víno a spol. nemusí. Po většinu dne jsme pomalu nevěděli kde kdo je, ale to se změnilo v 9 hodin večer, kdy vystupovala kapela Olympic. Jejich vystoupení bylo famózní, jen byla škoda, že na konci začalo pršet, ale to nám ani pořadatelům nebránilo, abychom mohli vidět krásný, vyčerpávající ohňostroj, po kterém jsme se odebrali na cestu domů. Byla to bezesporu super akce, na které si každý našel to svoje.       

 

Foto z této akce naleznete ve fotogalerii.

DB,JJ

Ukončení prázdnin 2014

V sobotu 31. srpna 2014 hasiči ve Stradouni uspořádali akci k zakončení prázdnin. Areál, ve kterém byly připraveny atrakce pro děti, grilované prasátko, klobásy, palačinky, pivo, limo a další občerstvení, byl otevřen ve 14 hodin a to za příjemného slunečního počasí. Prvním bodem ve značně nabytém programu byla první část Biker show, která hned na začátek nabídla parádní podívanou. Kluci na kolách předvedli řadu triků, nutno podotknout, že při některých se tajil dech.  Další podívaná, která na nás čekala, byla od skupiny ARTUS THOR, konkrétně Turnaj neurozených. Diváci mohli vidět rytířské souboje, v různém rytmickém provedení. Kdo zvítězil? Tak to Vám bohužel nepovím, ale jedno je jisté, že to byl turnaj, jak se patří. Po rytířích přišla na řadu druhá část Biker show, před kterou nám komentátor celého dne Alexandr Král ze skupiny ARTUS THOR sliboval trik, při kterém jeden z jezdců rozebere ve vzduchu svoje kolo. Toho jsme bohužel (možná naštěstí) nedočkali, ale třeba to bylo z důvodu deště, který vystoupení o něco zkrátil. Po dešťové přeháňce (asi hodinové) přišlo na řadu druhé vystoupení skupiny ARTUS THOR s názvem Ve znamení tygřice. Název přesně vystihoval náplň představení, které nám ukázalo, jak to měli muži se ženami těžké už v dřívějších dobách. Odehrál se souboj mezi muži a ženou a to nejen fyzickými prostředky. Nakonec to ale dobře dopadlo a rytíři se nám s ženami krásně spárovali. Po historickém vystoupení se nám představil pan kouzelník se svou show, která nesla název Letem světem. Mistr kouzelník předvedl řadu triků, do kterých zapojil jak děti, tak i dospělé. Některé triky diváci ani účinkující nedokázali pochopit ani s odstupem času. Poté následovala první barmanská show Štěpána Stratílka, který je vicemistrem republiky v juniorské kategorii pro rok 2013. Barman své vystoupení zvládl s bravurou a během jeho házení a žonglování s lahvemi a šejkry stihl namíchat i dva drinky. Po drobném oddechu přišla na řadu druhá část barmanského vystoupení a to Fire show, která nabídla krásnou a mírně nebezpečnou podívanou. Mohli jsme vidět žonglování se zapálenými láhvemi, dokonce i fakírské plivání ohně. Po této show se značně setmělo a začala tzv. Rockotéka s Mírou, která probíhala celou noc. Ale musím ještě zmínit jednu věc, která byla připravena a tom byl závěrečný prázdninový ohňostroj a stál opravdu za to. Děkujeme Vám všem zúčastněným, zároveň doufáme, že jste se dobře bavili a budeme se těšit na závěrečnou akci, kterou budou zabíjačkové hody. Ještě bych chtěl jménem SDH Stradouň poděkovat sponzorům, kterými mimo hasičů byli OÚ Stradouň, S&Ř CHKOVO – Chroustovice a Švejk team, s. r. o. Zároveň děkujeme všem, kteří nás podpořili prostřednictvím vstupného, které bylo jako obvykle dobrovolné. Foto z této akce naleznete ve fotogalerii.

Vinarský pohár 2014

V sobotu 19. července 2014 jsme se zúčastnili Vinarského poháru. Do Vinar jsme přijeli jako obvykle mezi prvními. Naše oba týmy soutěžili v kategorii PS12, ve které jsme obsadili2. a 3. místo. Stradouň A s časem 29,91s a Stradouň B s časem 32,09s. Po této části soutěže se naši borci dodatečně přihlásili do soutěže veteránů nad 35 let, ve které se nám hned na poprvé zadařilo časem 25,65s, který s přehledem stačil na první místo. Nutno podoktnout, že veteráni běhali na 2B oproti ostatní, kteří běhali na 3B. Takže Vinarský pohár byl nakonec opět úspěšný a zase bylo co oslavovat.

 

Foto z této akce naleznete ve fotogalerii.

DB,JJ

 

2.Ročník v malé kopané

V sobotu 12. července 2014 proběhl 2. ročník turnaje v malé kopané. Do turnaje se přihlásilo

 8 družstev, takže kapacita turnaje byla plně obsazena.

Ve skupině A startovala družstva: For Fun, Tmely Vysoké Mýto, Stradouňské bodlo a Manchlaster Zámrsk. Postupujícími z této skupiny byly týmy Manchlaster Zámrsk a For Fun.

Ve skupině B startovala tato družstva: FC z Kopce, Kolotočáři, Jafa a spol., All Stars Team. Postupujícími z této skupiny byli Jafa a spol. a FC z Kopce.

Po základních skupinách přišlo na řadu 1. semifinále, ve kterém Manchlaster Zámrsk rozstřílel

FC z Kopce 8:1. Ve 2. semifinále porazil tým Jafa a spol. tým For Fun 3:0.

V utkání o 3. místo se utkaly týmy FC z Kopce a For Fun. Po vyrovnaném utkání, které v základní hrací době skončilo 2:2 rozhodovaly pokutové kopy, které přinesly více štěstí týmu FC z Kopce.

Ve finálovém utkání proti sobě nastoupily týmy Manchlaster Zámrsk a Jafa a spol. Utkání bylo také velmi vyrovnané a stejně jako v zápase o 3. místo skončilo 2:2 po základní hrací době. Po pokutových kopech se z prvenství radovalo družstvo Zámrsku.

Večer následoval kulturní program. Nutno podotknout, že celý den bylo krásné, slunečné počasí, které napomohlo hladkému průběhu turnaje.

 

 

Foto z této akce naleznete ve fotogalerii.

DB,JJ

 

Představení kočovného divadla JULIE & spol

V pátek 11. července 2014 k nám opět po 2 letech zavítalo divadlo JULIE & spol. Tentokrát se na místním hřišti představilo s pohádkou „O Palečkovi“. Představení, které začalo v 17:30 hod., nabídlo řadu humorných scének, a to nejen pro dětské diváky.Bylo to zkušební představení před letním putováním divadla.Více o putování 2014 v odkazu níže.

https://www.julieaspol.estranky.cz/

Foto z této akce naleznete ve fotogalerii.

DB,JJ

Zahájení prázdnin a dětský den na téma letní olympijské hry

Dne 28. 6. 2014 se konala jako tradičně akce dětský den se zahájením prázdnin, tentokrát na téma letní olympijské hry. Otevření olympijského areálu bylo ve 14 hodin, za doprovodu krátké bouřky.

Poté nám začalo počasí přát a program mohl naplno začít. V 15 hodin přiběhl ,,brazilský běžec“ s olympijským ohněm, který předal posvátnému řeckému světci v bílém rouše a ten zažehl olympijský oheň, tím byla olympiáda zahájena. Následovalo první vystoupení mažoretek ze Zámrsku. Po tomto vystoupení začaly soutěže pro děti, kterých bylo požehnaně. Dále děti mohly využít i skákací hrad či bazének s vodou, pro rodiče bylo hlavně k dispozici občerstvení v podobě grilovaného prasátka, klobás, sladkých dezertů, piva a dalších nápojů. V průběhu soutěží vystoupil mladý bubeník Vojta Fuksa. Po jeho show následovalo druhé a zároveň poslední vystoupení mažoretek. Perličkou na odpoledním programu byla unikátní BUBBLE SHOW Matěje Kodeše. Poté již pomalu začala padat tma a prostor dostala hudební skupina H.I.T. music z Litomyšle a taneční zábava. Nutno říct, že se událost otevírání prázdnin povedla na 100% a již se můžete těšit na fotbalový turnaj či závěr prázdnin.

Foto z této akce naleznete ve fotogalerii.

 

Brigáda

Dne 21. 6. 2014 byla na programu další brigáda, na které byly provedeny práce jako odvoz odpadu z místního hřbitova, úprava živého plotu kolem obecního úřadu a údržba hydrantů v obci.

 

Okrskové cvičení ve Lhotě u Chroustovic 2014

Opět po roce se konala hasičská okrsková soutěž, tentokrát ve Lhotě u Chroustovic. Náš sbor se zúčastnil soutěže se třemi družstvy a to:

SDH Stradouň A:    F. Říha, T. Paul, J. Jirsák, D. Bačina, M. Vopařil, O. Zamastil, T. Bačina

SDH Stradouň B:    J. Jirsák, R. Motyčka ml., T. Bačina, D. Bačina (R. Peterka), T. Paul, V. Vopařil,

                                 O. Zamastil

SDH Stradouň C:    Z. Bačina, R. Motyčka st., J. Bohatec, T. Tesař, P. Zamastil, R. Peterka, M. Fuksa

 

Čas odjezdu byl stanoven na 7:30, ale předtím byla pořízena tradiční fotografie před hasičárnou. Poté jsme plně obsadili furgona a odjeli jsme směr Lhota u Chroustovic. Po příjezdu jsme vyložili nářadí a přihlásili jsme se do soutěže. Následoval úvodní nástup, kde byly sděleny pokyny k soutěži, včetně těch, že se smí soutěžit se stroji PS8 až PS16, a že se počítá lepší čas. Po nástupu každé družstvo provedlo pořadovou přípravu a mohlo se jít připravovat na požární útok. Ovšem ta příprava byla velmi zdlouhavá, jelikož před-tím soutěžilo několik družstev dětí a 3 družstva žen, obojí měly 2 pokusy. Poté začala soutěž mužů, nutno podotknout, že letošní podmínky pro soutěžení byly náročné, hlavně vzhledem k trati, která byla mírně podmáčená a nerovná. K prvnímu útoku našeho sboru se připravilo A mužstvo, útok byl celkem zdařený v čase 29,90s, ale po prvním kole se ukázalo, že nestačí o 0,06s na 3. místo. Jako druhé šlo na start družstvo B a to po drobných komplikacích dokončilo útok v čase 48,87s. A k závěru startovního pole přišlo na řadu družstvo C, kterému bohužel útok nebyl započítán pro nenasazený koš. Do druhého kole se pořadí obrátilo, takže první se představilo družstvo C se svým pokusem, který měl hodnotu 45,12s. Následoval druhý pokus B mužstva, který byl o trochu lepší než v prvním kole a to v čase 45,84s. Na závěr se představilo družstvo A, které potřebovalo vylepšit čas nejméně od 0,06s a to se povedlo, útok byl dokončen v čase 29,53s a v tu chvíli nás posunul na třetí místo. Čekali jsme až odběhnou poslední 2 týmy a poté se mohlo slavit, jelikož ani jeden z nich nás druhý čas nepřekonal. Letos netradičně skončili nováčci v kádi s vodou již před nástupem, protože ji pořadatelé začali vypouštět. Letos se nám vykoupali nováčci Tomáš Bačina a Roman Motyčka a také Milan Vopařil a Vít Vopařil, kteří jak se ukázali po vstupu do sboru ve vodě nebyli. Následoval závěrečný nástup s vyhodnocením a výsledkem bylo 7. místo družstva B s časem 45,84s, 6. místo družstva B s časem 45,22s a 3. místo družstva A v čase 29,53s. Nutno podotknout, že družstva B a C byly řazeny do starší kategorie a družstvo A do mladší.

Poté se mohlo jít oslavovat nejprve ještě na Lhotě a poté po přejezdu do Stradouně u místního kiosku.

 

Chceme velice poděkovat všem našim závodníkům ze předvedené výkony a také SDH Lhota u Chroustovic za uspořádání soutěže.

 

Videa a fotografie naleznete ve fotogalerii.

 

DB 

Pálení čarodějnic

Dne 30.4.2014 od 19:00 proběhlo v areálu za školou.I letos jste se mohli  těšit na velký oheň, dokonce se  pálila i opravdová čarodějnice.K občerstvení byli připraveny kýty na rožni,klobásky z udírny.

 

Fota z této akce naleznete ve fotogalerii.

Vodění Jidíše a brigáda

Ve dnech 17. - 19. dubna proběhl již tradiční velikonoční zvyk, který zde trvá řadu desetiletí a to Vodění Jidáše. Ve čtvrtek 17. dubna  kluci ve školním věku hrkali ve 12 a v 18 hodin, v pátek 18. dubna pak v 6, 12 a 18 hodin a závěrečné hrkání bylo v sobotu 19. dubna v 6 hodin ráno. Kolem osmé hodiny začalo strojení jidáše u místního kravína a cca v 8:30  začalo Vodění Jidáše a to po celé naší obci.Členové SDH Stradouň  jako už po několik ročníků doprovázeli skupinu dětí okolo Jidáše a zajišťovali bezpečnost skupiny na pozemních komunikacích.V tuto sobotu proběhla i brigáda hasičů který prováděly zběr železného šrotu a jiné pomocné práce.


Fota z této akce naleznete ve fotogalerii.
DB

Brigáda

V sobotu 22. března od 8 hodin proběhla za krásného jarního počasí druhá letošní brigáda. Na programu bylo: úklid hřbitova, odvoz zbylých větvích po kácení stromů, čištění žlábků na obejktu márnice na hřbitově, úklid prostorů za budovou školy, opravy silnice na malé straně a instalace dapravního omezení na malou stranu.

 

DB

Ples SDH Stradouň 2014

Dne 1.3.2014 proběhl v místním motorestu tradiční hasičský ples. Pro všechny zúčastněné byly připraveny různé tematické hry a především bohatá tombola. Tímto děkujeme všem sponzorům za věcné dary. Po celý večer k poslechu a tanci hrála hudební skupina Express z Pardubic. Myslím si, že se první letošní akce vydařila, fotky a videa z plesu naleznete ve fotogalerii.

 

DB

 

Výroční valná hromada 2014

Dne 11.1.2014 od 19:00 se konala v místním Motorestu výroční valná hromada  SDH Stradouň. Na programu bylo zhodnocení předešlého roku. Dále byli náplanované akce na další rok. Přivítali jsme i příjemnou návštěvu Pana Uhlíře s manželkou. Ti předali ocenění starostovi Panu Bačinovy ml. a Panu Františku Říhovi. Dále byli přijati nový členové a to Tomáš Bačina, Ondřej Zamastil, Roman Motyčka.Vedení SDH Stradouň poděkovalo Všem členům i jejich partnerům za podporu, obětavou a přikladnou praci v roce 2013. Dále děkujeme Sponzorům a Všem, co podporují SDH Stradouň.

 

Fota z této akce naleznete ve fotogalerii.

JJ,PB