Grilování pstruhů

V sobotu 12. září 2020 jsme uspořádali letos jediné grilování pstruhů. I tentokrát jste nás velice mile překvapili Vaším obrovským zájmem o tuto akci, a i tentokrát jste společně zkonzumovali 130 ks ryb (cca 52 kg), což je z několika důvodů naše plná kapacita.

Jsme velice rádi, že se nám tuto akci povedlo v tomto nelehkém roce uspořádat a pevně věříme, že jste domů odcházeli spokojení, a že se uvidíme na některé z dalších akcí, kdy to ovšem bude, tak to teď těžko říci.

Okrsková soutěž Stradouň

V sobotu 22. srpna 2020 jsme u nás ve Stradouni uspořádali Okrskovou soutěž v požárním útoku, a to po deseti letech. V dopoledních hodinách probíhala soutěž dětí, které se zúčastnili pouze děti z Vinar. Vinary k nám přijely celkem se čtyřmi družstvy dětí, která soutěžila ve třech kategoriích.

Od 13:00 hod. pak odstartovala soutěž dospělých, kde se představili muži, ženy a veteráni. Všechny kategorie soutěžily na 2 B, široké hadice, sklopné terče a běželo se dvoukolově.

7. místo Stradouň B 31,42s

Celkem se tedy soutěže zúčastnilo 17 družstev dospělých. Vyhlašovali jsme i nejlepší proudaře v každé kategorii, kdy v kategorii muži zvítězil Tomáš Bačina z SDH Stradouň, v kategorii veteráni to byl Lukáš Novák z SDH Ostrov a v kategorii žen zvítězila Lenka Dolanská z SDH Vinary A. Každé z družstev si odvezlo nějakou cenu a plaketu k výročí 130 let SDH Stradouň. Nejlepší týmy pak také obdržely poháry a medaile.

Turnaj v malé kopané 2020

V sobotu 11. července 2020 jsme uspořádali 8. ročník turnaje v malé kopané. I přes nepříznivé, deštivé počasí se dostavily všechny přihlášené týmy, za což jim velice děkujeme. Bohužel nepřízeň počasí byla tak velká, že nám nedovolila standardním způsobem dohrát ani druhé kolo základních skupin a my museli, stejně jako v loňském roce, dokončit celý turnaj prostřednictvím pokutových kopů. V této dovednostní disciplíně byl nejšťastnější tým MARNÁ SNAHA (1. místo), který ve finálovém rozstřelu porazil tým NAZDÁRCI. V souboji o 3. místo mezi týmy CH-KOVO a MLADÍ PÍCHAČI byl šťastnější druhý jmenovaný tým. Nejlepším střelcem letošního turnaje se stal Daniel Svěrák z týmu Nazdárci.

Závěrem chceme ještě jednou poděkovat všem týmům za to, že i v takovém počasí dorazily a statečně se popraly o co nejlepší umístění. Velké poděkování také patří Obci Stradouň, firmě MARO a Tomáši Zábelkovi, kteří nám přispěli do cen.

24. dubna – setí trávy na hřišti

1. května – pokládka dlažby na hřišti, otloukání omítky v hasičské zbrojnici, úklid před školou

30. května – montáž patek k pergole na hřišti, úklid v obci

4. července – údržba zeleně v obci, úklid za školou, stavba pergoly na hřišti

Rekonstrukce hasičárny

V době koronavirové se ve Stradouni rozhodně nezahálelo. Jednou z věcí, která se v posledních týdnech podařila dokončit je částečná rekonstrukce hasičárny, při které byla nainstalována nová vstupní vrata, vybudován nový vjezd do budovy a také zbaveny vnitřní zdi staré omítky, které později dostanou omítku novou. Velké díky patří obci, členům i firmám, které se na pracích podíleli.

Hasičský ples 2020

V sobotu 29. února 2020 jsme uspořádali tradiční hasičský ples, a to jako vždy v místním Motorestu. Stejně jako v loňském roce, tak i v tom letošním byly vstupenky na ples nabízeny už v předprodeji kvůli omezené kapacitě sálu. Vstupenky byly vyprodány přibližně týden před samotným plesem. Celkem bylo prodáno 115 ks vstupenek. Ani letos nechyběla bohatá tombola, ve které opět bylo přes 200 cen a také hraná scénka společně s tanečním vystoupením našich hasičů. Stejně jako v předchozích letech nás plesem provázela hudební skupina X-Band z Hradce Králové.

VVH SDH Stradouň 2020

I v naše sboru proběhla Výroční valná hromada, a to v sobotu 11. ledna 2020 od 18:00 hod. v místním Motorestu. Letos byla nepatrně odlišná od těch předchozích, protože nám opět skončilo pětileté volební období, takže se museli opět zvolit všichni funkcionáři sboru. Jedinou změnou ve vedení našeho SDH je změna na pozici velitele, kterou po Františkovi Říhovi převzal Jiří Jirsák. Ostatní funkce zůstaly při starém.