Štěpánské sportovní odpoledne

V úterý 26. prosince jsme od 16:00 hod. uspořádali Štěpánské sportovní odpoledne. Nakonec jsme soutěžili v několika málo disciplínách. Stolní tenisu se zúčastnilo 12 hráčů, kteří byli rozděleni do dvou skupin po šesti. Z každé skupiny postoupili 4 hráči do čtvrtfinále. Konečné výsledky byli následující 1. místo – Milan Vopařil, 2. Sebastian Talacko, 3. místo – Robert Talacko a 4. místo Ben Talacko. Všem gratulujeme. V hasičské cvakačce soutěžilo jen pár zájemců, z nichž byl nejlepší Tomáš Bačina a ve večerní karetní hře „Kozel“ tam se dařilo po každé někomu jinému (: Všem zúčastněným díky za příjemné odpoledne. Teď už nám jen zbývá rozloučit se s letošním rokem a přivítat rok následující.

 

Zabíjačkové hody

V sobotu 2. prosince jsme již po několikáté uspořádali zabíjačkové hody. Pro návštěvníky bylo připraveno mnoho produktů jako dva druhy guláše, tlačenka, prejt, kroupy, jitrnice, ovar atd. Všem děkujeme za Vaší účast na těchto hodech a také za podporu při všech akcích v roce 2017.

 

Lampionový průvod

V pátek 3. listopadu jsme společně s Mateřskou školkou Sluníčko Stradouň uspořádali již podruhé lampiónový průvod. Od 15:30 hod. byla pro děti v Mateřské škole připravena podzimní dílnička, kde si děti mohly vyrobit řadu věcí. Okolo půl šesté jsme se vydali do vsi, kde již krásně svítila strašidýlka vyřezané z řepy. Na děti během průvodu čekaly 3 soutěže, u které vždy dostaly sladkou odměnu. Po návratu do areálu školy si děti opekly buřty, čímž jsme završili toto příjemné odpoledne.

 

Posezení pro členy a partnery SDH

V sobotu 21. října od 15:00 hod. jsme uspořádali posezení pro naše členy, dobrovolníky a partnery našeho sboru jako poděkování za odvedenou práci a náklonnost v roce 2017. Velice si Vaší pomoci vážíme a jsme rádi, že tato spolupráce takto funguje a věříme, že bude fungovat i nadále.

Grilování pstruhů

V pátek 18. srpna jsme od 18:00 hod. ve sportovním areálu za školou připravili grilování pstruhů a steaků. Zkonzumovami jste k padesátce ryb a pár kilo masa. Jsme rádi, že jste zavítali i na tuto menší akci (: Těšíme se na Vás 1. září při Starých peckách a flákách (:

Brigáda č. 6

V sobotu 12. srpna jsme si naplánovali další brigádu, při které jsme oškrabali zbytek cihel z bývalé čekárny a zabetonovali obrubníky pro chodník ve školce, pro zvětšení betonové základny pro požární útok a pro dlažbu, která bude místo pařezu u boudy.

5. ročník turnaje v malé kopané

V sobotu 15. července jsme uspořádali jubilejní 5. ročník turnaje v malé kopané. Turnaje se jako každoročně zúčastnilo 8 týmů, které byly rozděleny do dvou skupin po čtyřech. Ve skupině „A“ hrály týmy: SK Zámrsk, FC z Kopce, Agateam a Vopařilovi. Z této skupiny postoupili z 1. místa se 7 body Vopařilovi a ze 2. místa tým FC z Kopce, který získal body čtyři a prošel dál díky lepšímu vzájemnému zápasu s domácím Agateamem. Ve skupině B se představily týmy: Červenobílý ES, Bubeníci, Ferry team a Maledivy. Z této skupiny šli dále z 1. místa Maledivy ze 7 body a z 2. místa tým Bubeníci, který získal 4 body a měl lepší vzájemné utkání s Ferry teamem. V 1. semifinále se utkali Maledivy a FC z Kopce, po výhře 3:0 postoupili do finále Maledivy. Ze 2. semifinále postoupili dále Bubeníci, když porazili tým Vopařilovi 4:2. Dále následoval souboj o 3. místo, který byl velmi vyrovnaný a museli rozhodnout až pokutové kopy, po kterých se mohl radovat tým FC z Kopce. Finále mezi týmy Maledivy a Bubeníci přineslo také vyrovnanou bitvu, ve které byl úspěšnější tým Malediv po výhře 2:1. Nejlepším střelcem turnaje se pro letošní ročník stal Jiří Svatoň (Maledivy). Po turnaji, který skončil kolem 17. hodiny, následovala chvíli volná zábava a poté tradiční večerní program. Děkujeme všem zúčastněným týmům, rozhodčímu Jardovi Lukasovi a všem, kteří se podíleli na organizaci této akce.

Fotografie naleznete již ve fotogalerii.

 

 

Dětský den se zahájením prázdnin 2017

V sobotu 1. července jsme uspořádali jako každoročně Dětský den se zahájením prázdnin, letos na téma „cirkus“. Toto zábavné odpoledne odstartovalo ve 14 hodin, kdy se nám rozjely soutěže pro děti, kterých bylo připraveno celkem 15. Dále děti mohly využít trampolínu, bazének s balónky, skákací hrad i koutek na malování. Děti si vyzvedly také kartičky, se kterými si obešly soutěže, vyzvedly si limču a párek v rohlík. Dále jste u nás mohli vidět stánek Ankety dobrovolní hasiči roku a jejich partnera Stihl, dále historické vozidlo Praga či zrekonstruovaný stabilák. Program byl také jako vždy bohatý. Viděli jste Dell Arte – obří postavu s velkýma rukama, vystoupení cvičených psů Agility Vysoké Mýto, žonglování na štaflích, mohli jste si také vyzkoušet školu žonglování, pěvecké vystoupení Radky Motyčkové a Katky Peterkové a celý večer co se programu týče, zakončil Víťa Procházka z Chůdadla (který se postaral o většinu programu) s žonglérským vystoupením s ohni. V podvečer jsme ještě vyhodnotili nejlepší cirkusové kostýmy, soutěž v malování, která byla rozdělena do kategorií do 5 let, 6 – 10 let a 11 a více let a vylosovali jsme ještě soutěžní kartičky – výherci byli odměněni stavebnicemi od firmy Brück a. s. Celý den nám pak zakončila country skupina pod vedením Pavla Boštíka, která hrála až do pokročilých večerním hodin.

Velice nás těší a moc si toho vážíme, že jste se akce zúčastnili v tak hojném počtu (pozn. mezi 14 a 16 hodinou jsme vydali 117 soutěžních kartiček pro děti, což je super). I když to v jednu chvíli vypadalo bídně, tak i počasí nám vydrželo. V neposlední řadě patří velké díky partnerům akce, kterými kromě SDH Stradouň byli Obec Stradouň, Brück a. s., Švejk team s. r. o., Motorest Stradouň – Jana Kalousková, p. Pejcha, p. Talacko, p. Kudrna, pí Douhá. Děkujeme také všem dobrovolníkům, jak z řad hasičů, tak i nehasičů při organizaci této akce.

Teď si dáme týden oddech a 15. července se společně sejdeme na 5. ročníku turnaje v malé kopané u nás na hřišti.

Fotografie naleznete již ve fotogalerii.

 

 

Brigáda č. 5

V sobotu 10. června proběhla další letošní brigáda, při které jsme upravili keře a veřejnou zeleň kolem starého úřadu a budovy školy, odvezli odpad po čarodějnicích, uklidili kolem čekárny na „Podhoře“, opravili okapy na bytovce čp. 3, upravili prostranství (vytrhání trávy a zametení) u místního obchodu a oškrabali část cihel, které zbyli po staré čekárně.

 

 

Okrskové cvičení Jenišovice

V sobotu 20. května se všechna naše družstva zúčastnila Okrskového cvičení v Jenišovicích. Běhalo se na nenastartovaný stroj, široké hadice (veteráni, ženy 2B, muži 3B) a na plechovky. Letos to byly, jak se říká žně, každé z našich družstev si odvezlo nějaký ten pohár.

Výsledky byly následující:

1. místo Veteráni 22,83s + 22,20s (součet 45,03s)

2. místo Ženy 26,03s + 29,80s (součet 55,83s)

1. místo Muži "A" 22,72s + 21,42s (součet 44,14s)

3. místo Muži "B" 22,00s + 40,80s (součet 62,80s)

 

Brigáda č. 4

V pondělí 8. května jsme využili čas na malou brigádu, při které jsme obouchali zbytek fasády márnice na místním hřbitově a poklidili omítku kolem, aby vše bylo připraveno k pokračující rekonstrukci tohoto objektu.

 

Pálení Čarodějnic

V neděli 30. dubna jsme uspořádali první letošní akci, a to Pálení Čarodějnic. Sešli jsme jako vždy ve sportovním areálu za školou, kde jsme pro Vás připravili různé druhy nápojů, grilovanou kýtu, klobásy z udírny i uzený bůček. Před setměním jsme jako každoročně podpálili hranici, na které se vyjímala krásně vyrobená čarodějnice. Jsme rádi, že jsme se s Vámi při této akci potkali a už teď se můžete těšit na Zahájením prázdnin na téma CIRKUS , který se bude konat 1. července.

 

Brigáda č. 3

Ve dnech 13. a 14. 4. (pátek, sobota) jsme měli na programu další letošní brigádu. V pátek jsme vodou vyčistili čističku u bytovky č. p. 9 a provedli částečný sběr železa. V sobotu jsme dokončili sběr železa a provedli nebezpečného odpadu, upravili jsme porost u vodárny, na které jsme také vyčistili střechu a žlábky, odkalili obecní vodovod, upravili krajnice u chodníků při silnici I/17, ustrojili jsme Jidáše a usměrňovali dopravu při pochůzce, omlátili část staré fasády na márnici, odvezli staré latě ze střechy márnice vykopali pařez na hřišti, který nám mnoho let sloužil jako stoleček při letních akcích, připravili hromadu a také boudu hřišti, a to na pálení čarodějnic, které se bude konat v neděli 30. dubna ve sportovním areálu za školou a jste na něj srdečně zváni a těšíme se na Vás.

 

Brigáda č.2

V neděli 2. dubna jsme uspořádali menší brigádu, při které jsme sundali tašky z poloviny střechy a také ubourali komín márnice, která v nejbližší době projde rekonstrukcí. Druhá polovina střechy nás čeká v nejbližších dnech. 

 

Školení řidičů amatérů a zdravovědy

V sobotu 11. března proběhlo v místním Motorestu školení řidičů amatérů a zdravovědy. Během tří hodin jste se mohli dozvědět novinky ze silničního provozu a právě zdravovědy. Děkujeme přednášejícím, konkrétně panu Shánělovi a paní Jůzové za jejich poznatky. Děkujeme také všem zúčastněným, kterých ale mohlo být více.

 

Brigáda č. 1

V sobotu 4. 3. proběhla první letošní brigáda, při které byly vykonány tyto práce: úklid hřbitova, vyřezání náletů vedle školy podél silnice na Ostrov a na Malé Straně u Bezdíčků, ořez lípy a vrby u mostu při silnici I/17, kácení menší lípy naproti p. Königové, kácení břízy na hřišti a příprava hromady na pálení čarodějnic)        

 

Hasičský ples

V sobotu 25. února jsme uspořádali tradiční Hasičský ples, který se konal, jako obvykle, v místním Motorestu, a to od 20:00 hod. Během večera jste mohli vidět dvě, troufnu si tvrdit, vydařená předtančení, které si pro Vás připravili naši hasiči a hasičky. Nechyběla bohatá tombola, která letos čítala 195 cen, jídlo, pití a samozřejmě také hudební skupina. Letošní rok to byla hudební skupina XBAND z Hradce Králové, které bychom touto cestou chtěli vyjádřit obrovský dík za jejich skvělý, vyčerpávající výkon po celou dobu plesu. Zároveň se těšíme na další spolupráci v dalších letech. V neposlední řadě chceme poděkovat, všem členům a dalším dobrovolníkům, kteří nám ples pomohli připravit a samozřejmě všech sponzorům, kteří nám přispěli do naší bohaté tomboly (SDH Stradouň a členové, Obec Stradouň, Restaurace Marysteak, Restaurace Vídeň, CHKOVO, TOMIL, Pizzerie U Žíznivého Mnicha, AGRO Jenišovice, MR Projekt, AD Mach, p. Pejcha, p. Talacko, pí Kalousková, pí Dlouhá, Kudrnovi, p. Hladík a další…) A co závěrem?? Tak máme za sebou první letošní akci a už v sobotu 11. 3. se můžete zúčastnit školení řidičů amatérů a zdravovědy v Motorestu a těšit se na rychle se blížící letní akce. Zároveň můžete v sobotu 4. 3. od 14:00 podpořit sportovní družstvo mužů na prvních letošních závodech v Rosicích u Chrasti.

Fotografie a videa najdete ve fotogalerii.

 

Výroční valná hromada

V sobotu 14. ledna 2017 od 19:00 hodin proběhla v místním Motorestu Výroční valná hromada SDH Stradouň. VVH se zúčastnilo 22 členů sboru a 7 hostů. Jsme rádi, že nás navštívili zástupci Okrsku Chroustovice a SDH Moravany. Při této VVH obdržel Zdeněk Bačina starší Čestné uznání KSH, zároveň nás na vlastní žádost opustili 2 členky a do našeho sboru jsme přijmuli 5 nových členů, takže aktuální počet členů SDH Stradouň je 41. V tento den také složil funkci kronikáře a zapisovatel Rudolf Vopařil, který tuto funkci poctivě vykonával krásných 25 let, za což mu jménem celého sboru děkujeme. Tuto funkci po něm přebral David Bačina.