Štěpánské sportovní odpoledne

V pondělí 26. prosince jsme uspořádali Štěpánské sportovní odpoledne, při kterém si všichni účastníci mohli zahrát florbal, turnaj v ping pongu nebo karty. Samozřejmě jsme si nezapomněli sdělit zážitky z Vánoc :-)

 

Čertovské strašení

V pondělí 5. prosince do naší obce zavítal Mikuláš, anděl a skupinka čertů, kteří se opět po roce vydali zkontrolovat děti, které žijí u nás ve Stradouni. Tentokrát Mikuláš měl zavítat do 16 obydlí s 32 dětmi. Nakonec všechny děti i přes některé drobné hříchy zůstaly ve svých rodinách a mohou se společně s rodiči těšit na blížící se Vánoce.

 

Zabíjačkové hody

V sobotu 3. prosince jsme pro Vás připravili zabíjačkové hody, které se jako každoročně konaly v areálu za školou, tentokrát od 14 hodin. Všichni, kteří se zúčastnili, mohli ochutnat produkty ze tří dobře rostlých prasátek. Konkrétně jste si mohli pochutnat na dvou druzích guláše, jitrnicích, zabíjačkové polévce, ovaru, domácí sekané atd. Nechybělo samozřejmě pivečko, víno, svařák a ostřejší nápoje. Jsme rádi, že jste se této závěrečné akce zúčastnili a užili jste si ji v dobré náladě a pohodě. Děkujeme za Vaši přízeň při akcích v letošním roce a můžete se těšit na akce v dalším roce. Kalendář těchto akcí zveřejníme po Novém roce.Foto najdete ve fotogalerii.

 

Vyhlášení Ankety Dobrovolní hasiči roku 2016

Ve středu 16. listopadu jsme se od 18:00 v Laser Show Hall v Brně zúčastnili vyhlášení Ankety Dobrovolní hasiči roku 2016. Ti, kteří s námi do Brna nejeli, sledovali přímý přenos ve Stradouně ve škole. Nakonec jsme obsadili 4. místo s celkovým počtem 683 hlasů (což je více jak trojnásobek počtu obyvatel naší obce). Je to sice tzv. „bramborová medaile“, ale i tak je to obrovský úspěch, za který jsme se nezasloužili pouze my, členové SDH, ale také a to především vy všichni, kteří nás v naší činnosti podporovali a doufáme, že budete i nadále. Také děkujeme všem, kteří si našli tu chvilku a poslali nám hlas.

Závěrem Vás zveme na zabíjačkové hody a budeme rádi, když se opět sejdeme ve velkém počtu a dobré náladě.(:

Foto ze slavnostního vyhlášení najdete ve fotogalerii.

 

Brigáda č. 8

V sobotu 12. listopadu od 8 hodin proběhla osmá letošní brigáda, na které byly provedeny tyto práce: celková příprava a úklid prostorů na zabíjačkové hody, řezání dřeva, hrabání listí na hřbitově, kácení stromu na hřbitově, odvoz odpadu ze hřbitova a čištění okapů na márnici. Všem zúčastněným členům děkujeme.

 

Natáčení medailonků-ADHR

Ve středu 2. listopadu se členové SDH Stradouň - Zdeněk Bačina a Jiří Jirsák zúčastnili natáčení medailonků do pořadu České televize, které se konalo v Praze. Tohoto natáčení se buď v Praze, nebo v Brně zúčastnili všichni zástupci finalistů Ankety dobrovolní hasiči roku 2016, jejíž vyhlášení proběhne ve středu 16. listopadu od 18:00 hod. v Brně.

Vyhlášení ankety budete moci sledovat živě na internetu nebo ho můžete přijít sledovat do budovy školy ve Stradouni. Odkaz přímého přenosu vložíme v den natáčení na náš facebook i na naše webové stránky. Tak nám držte palce (:

 

Lampionový průvod

V úterý 25. října jsme společně s Mateřskou školou Sluníčko uspořádali lampiónový průvod. Děti si během odpoledne mohli vyrobit v dílničce Mateřské školy několik výrobků. Poté co se začalo smrákat, jsme se mohli vydat na lampionový průvod po vsi, která byla lemovaná svíticími strašidélky z řepy a dýní. Na děti během průvodu čekaly tři menší soutěže, jako pohybová hra, temná ulička či vodník. Poté jsme se přesunuli do areálu za školou, kde si každý opekl špekáček. Tímto posezením u ohně jsme ukončili lampionový průvod, který se v naší obci konal poprvé a pravděpodobně ne naposledy ;) Již teď se můžete těšit na zabíjačkové hody či čertovské strašení. 

 

8.Brigáda a posezení pro hasiče, sponzory a dobrovolníky

V sobotu 15. října proběhla menší brigáda, při které byl opět sbírán nebezpečný odpad, odvezen odpad ze hřbitova a uklizena čekárna na Podhoře.

Tentýž den od 15 hodin jsme uspořádali posezení pro hasiče, sponzory a dobrovolníky, kteří se pravidelně podílí na přípravě našich akcí. Pro všechny byly k občerstvení připraveny ryby, kýta, gyros a samozřejmě něco na zapití. Zároveň jsme mohli shlédnout fotografie z akcí a výletů v roce 2016. Ještě tentýž den jsme byli obdarováni rozdělovačem a novou savicí k mašině. Za tu podporu do příští sezóny děkujeme Františku a Aničce Peterkovým a Davidu Bačinovi. Všem zúčastněným děkujeme za podporu na akcích, které dosud proběhly v tomto roce a už teď se těšíme na zabíjačkové hody a samozřejmě na akce v roce 2017.

 

Brigáda č. 7

V sobotu 3. října také proběhla sedmá letošní brigáda, při které se svážel nebezpečný odpad, odvezlo se sesbírané železo, provedla se oprava okapů na bytovce čp. 9 a odvoz odpadu z místního hřbitova.

 

Memoriál Moravany

V sobotu 3. října jsme se zúčastnili našich posledních závodů v sezóně 2016 a to Memoriálu v Moravanech. Přihlásili jsme A tým mužů a tým žen. Běhalo se na 2B hadice libovolné šíře na sklopné terče a dvoukolově. V prvním kole oba týmy nepředvedly vůbec špatný výkon, muži zaběhli čas 18,46s a ženy 25,77s, ve druhém kole oba týmy předvedly horší pokusy, muži zaběhli 22,52s a ženy měly NP. Nakonec to v konečném účtování znamenalo 8. místo pro muže a 9. místo pro ženy. Závěrem chci poděkovat pořadatelům za krásné závody a hromadu srandy, která byla až do večerních hodin a také všem kteří odběhali letošní sezónu s patřičným nasazením. Troufnu si tvrdit, že byla nejúspěšnější v naší historii SDH.

 

Netradiční závody Čeradice

Ve středu 28. září jsme se v hodně smíchané sestavě zúčastnili netradičních hasičských závodů v Čeradicích. Běhali se celkem tři útoky, všechny z nich obsahovaly připravené překážky. Rozdíl byl v tom, že v prvním útoku týmy běžely v sestavě, jakou si zvolily, ve druhém útoku si týmy losovaly posty, na kterých budou startovat a třetí útok byl podobný jako první s tím rozdílem, že si týmy mohly spojit nářadí už na základně, jako při tradičním požárním útoku. No, co říci, pořadí se stále míchalo a měnilo, ale tyto závody nám nesedli a obsadili jsme až deváté místo.

 

Soutěž O pohár starosty obce Vraclav

V sobotu 17. září jsme se zúčastnili hasičské soutěže v sousední Vraclavi. Přihlásili jsme A tým, B tým a ženy. Ženy běhaly standardně na 2B, muži na 3B, obojí na sklopné terče. Každý měl k dispozici jeden útok a ten nejlépe zhodnotily naše ženy, když zaběhly čas 25,46s (mimochodem jejich nejlepší na závodech) a braly tak první místo ze čtyř přihlášených družstev. Muži A bohužel předvedli neplatný pokus, když po menších zmatcích ještě navíc praskla hadice. U mužů to tentokrát zachránil tým „B“, když zaběhl čas 26,37s a bral tak druhé místo z deseti přihlášených týmů. Nestačil pouze na vítězný tým z Vinar. Jinak za náš sbor mohu říci, že jsme si to Vraclavi užili a už se těšíme na druhý ročník.

 

 

Výlet do Prachovských skal a pivovaru Svijany

Další část našeho sboru se vypravila na plánovaný výlet, který byl také domluven na sobotu 17. září, takže si každý z nás musel vybrat, jestli pojede závodit nebo výletovat. Na výlet se odjíždělo v půl deváté od místního obchodu, prvním na programu byla menší túra po Prachovských skalách, dále pak prohlídka zámku ve Svijanech, poté prohlídka pivovaru Svijany a nakonec závěrečné posezení v přilehlé restauraci. Myslím si, že i ti, kteří se vypravili na výlet, ho také rozhodně nelitovali a užili si ho do poslední chvíle.

 

Závody v Chroustovicích a Rosicích

V sobotu 10. září jsme si naplánovali tzv. dvoukolo. Ráno jsme se vydali soutěžit O pohár starostky městyse Chroustovice s A týmem mužů a týmem žen. Bohužel naše soutěže přišli na řadu až po dvanácté hodině, takže čtyřhodinové čekání při tropickém počasí nebylo nepříjemnější. Ale zpět k soutěži, soutěžilo se na dva útoky, z nichž jeden byl netradiční. V prvním útoku si tři členové týmu museli rozdělit chůzi na chůdách a na lyžích, druhý útok probíhal standardně (tady na 2B a sestřikovali se plechovky, čas měřený ručně). Výsledky byly následující: muži skončili na druhém místě z osmi týmů a ženy na místě třetím ze třech. Mužům chybělo asi půl vteřiny k prvenství, ženy mohly být trochu zklamané, poté co po prvním kole vedly.

Sestavy: Muži – R. Motyčka – M. Bečička – J. Jirsák – D. Bačina – V. Vopařil – T. Bačina – R. Peterka

Ženy – E. Syrová – K. Bohatcová – J. Jirsák – K. Zamastilová – P. Bartoníčková – zapůjčená

Závodnice – B. Hudáková

 

Večer jsme měli naplánované noční závody v nedalekých Rosicích, které se běhaly na 2B a nástřikové terče. Přihlásili jsme také A tým mužů a ženy, ženy běžely jako patnácté, ale bohužel po menších nezdarech a nakonec i prasklé hadici z toho byl neplatný pokus. Muži přišli na řadu jako dvacátí, předvedli průměrný útok, ale po drobných chybách vzadu a nakonec i nespojené savici to byl také neplatný pokus. Takže jsme neodjížděli příliš nadšení po dvou NP. Příští týden můžete naše týmy vidět soutěžit na Vraclavi, kde se koná soutěž o pohár starosty.

Sestavy: Muži – R. Motyčka – M. Bečička – J. Jirsák – D. Bačina – V. Vopařil – T. Bačina – R. Peterka

Ženy – E. Syrová – K. Bohatcová – J. Jirsák – K. Zamastilová – P. Bartoníčková – L. Picková

– B. Hudáková

Memoriál Michala Denka Hlinsko

V neděli 4. září jsme se zúčastnili Memoriálu Michala Denka v Hlinsku. Přihlásili jsme A tým mužů, běhalo se na 3B a nástřikové terče. Jelikož jsme se přihlásili až déle, tak jsme šli na řadu až se startovním číslem 29. Bohužel náš útok se příliš nezdařil a tak po několika chybách se čas našeho nástřiku zastavil až na 47,62s, což stačilo na 28. místo z 31 družstev. Hold ani u nás není každý den posvícení ;)

Hasičská soutěž Komárov

V sobotu 3. září jsme se zúčastnili soutěže v Komárově. Na soutěž jsme vypravili A tým mužů a tým žen. Obě dvě kategorie běhaly na PS12 neupravené, 2B a sklopné terče. Soutěže se účastnilo 11 týmů mužů a 6 týmů žen. Tentokrát jsme každý měli k dispozici dva pokusy, z nichž se počítal lepší čas. Po prvním kole muži i ženy drželi třetí místo, muži s časem 21,57s ztráceli 0,39s na 2. místo, což chtěli napravit ve druhém kole. To se také povedlo, když zaběhli čas 21,08s, který nás vyhoupl na druhé místo před tým Dašic o pouhých 0,1s. Dašice ani jiný tým už tento druhý čas nepřekonal a tak muži slavili druhé místo hned za týmem Moravan. Ženy svůj čas z prvního kola nezlepšili, ale zároveň je nikdo z třetího místa nesesadil, takže mohly slavit také. Takže z Komárova jsme si odvezli krásné druhé a třetí místo.

ZAKONČENÍ PRÁZDNIN

V sobotu 27. srpna od 15.00 hodin jsme pro širokou veřejnost uspořádali tradiční Zakončení prázdnin. V letošním opět bohatém programu se představili mažoretky z Domu dětí Choceň, dále jste mohli vidět a zúčastnit se vystoupení profesionálního kouzelníka pana Šocha, který nás všechny překvapil některými velmi dobře propracovanými triky, poté jsme si zasoutěžili na elektrickém býkovi, který byl ovšem k dispozici po celý den (nejlepší čas u mužů byl 50s, u žen 46s = výborné výkony). Poté následoval pro nás zlatý hřeb celého odpoledne, a tím bylo vystoupení baviče a imitátora Václava Faltuse, který si připravil vtipné, zábavné a především vyčerpávající vystoupení. Pan Faltus se poté zvěčnil svým podpisem do kroniky obce Stradouň. Dále pak před diváky vystoupila Radka Motyčková, která nám opět dokázala svým pěveckým výkonem, že se rozhodně v tomto oboru neztratí. Hned nato jsme navázali videodiskotékou se songy od 90. let až do současnosti. Mezitím jsme kolem desáté hodiny viděli opět krásný ohňostroj, který pro nás ukončil čas volna a dovolených. Po celý den jste si mohli vyzkoušet jízdu jak na malých čtyřkolkách, tak na čtyřkolce velké, dále pak bubble football, elektrického býka nebo trampolínu. Pro mlsné jazýčky bylo připraveno grilované prase, uzená krkovice, klobásy, sladké i slané palačinky, medovník a další sladké pochutiny, samozřejmě nechybělo pivečko, limo a něco ostřejšího. Počasí nám pro tento rok vyšlo na jedničku a za to jsme po Dětském dnu velmi rádi. Nesmíme zapomenout poděkovat partnerům akce, kterými byli: OÚ Stradouň, SDH Stradouň, CHKOVO Chroustovice, Švejk team a Čalounictví Mravín. Velký dík také patří všem těm, kteří se podíleli na přípravě této akce a věnovali se ji během celého průběhu. Doufáme, že jste domů odjížděli spokojeni, a že se brzy zase potkáme na některé z dalších akcí ;)

Noční soutěž Kladno

Ještě tu samou sobotu (20. srpna) jsme se zúčastnili nočních závodů, které pořádal SDH Kladno. Na tyto závody se vydali jak muži, tak ženy. Muži běhali na 3B, ženy standardně na 2B, obojí na nástřikové terče a nastartovaný stroj. Nejdříve přišly na řadu útoky žen, a nutno říci, že to byl docela fofr, jelikož naše ženy šly na plato hned jako druhé. Bohužel se jim útok nepodařil a tak si do tabulky zapsaly neplatný pokus a bohužel skončili na chvostu tabulky (5. místo). Do soutěže mužů se přihlásilo 19. družstev, přičemž náš tým přišel na start jako desátý v pořadí. Náš cíl pro tuto soutěž bylo umístit se do desátého místa. Když jsme se dostali konečně na plato, tak prozatím nejlepší čas byl 34,00s. Tento čas jsme chtěli překonat a to se povedlo po velmi slušném útoku s konečným časem 28,41s. Teď nám nezbývalo nic jiného než čekat, kolikátý „flek“ z toho bude. A k překvapení všech jsme drželi prvenství až do posledního útoku, kdy nás překonal Otradov „C“ s časem 26,44s. Tímto, jim k prvenství gratulujeme a děkujeme SDH Kladno za uspořádání těchto závodů. Pro nás je toto druhé místo jedním z největších úspěchů. 

O pohár starosty obce Týnišťko

V sobotu 20. srpna jsme se od 14.00 hodin zúčastnili netradičních hasičských závodů O pohár starosty obce Týnišťko. Běhalo se tím stylem, že každé družstvo startovalo z kopečka, seběhlo dolů k základně, spojilo, co bylo potřeba, běželo zpět do kopce a levotočivou zatáčkou k terčům. Běhalo se na 2B, plechovky a s nastartovaným strojem. My jsme na závody, kterých jsme se účastnili poprvé, vypravili jedno družstvo mužů (R. Motyčka – L. Suchý – J. Jirsák – D. Bačina – T. Paul – R. Peterka – V. Vopařil). Po prvním kolem nám po menších komplikacích patřilo až třetí místo s časem 22,4s, kdy naše ztráta byla asi 0,6s na místo první. Po druhém útoku, který se vydařil mnohem více, jsme se dostali do průběžného vedení a to s časem 19,84s, který nám nakonec zajistil první letošní vítězství.

Brigáda č.6

V sobotu 13. srpna proběhla další z letošních brigád, při které jsme společnými silami vykonaly tyto práce: oprava plotu a natažení nového pletiva u školky, oprava lávky pro chodce a odvoz odpadu z místního hřbitova. Všem zúčastněným děkujeme ;)

O pohár starosty obce Jezbořice

 

V sobotu 6. srpna jsme se zúčastnili soutěže O pohár starosty v Jezbořicích. Přihlásili jsme „A“ tým mužů a tým žen. Tyto závody jsou vždy netradiční v tom, že první útok se běží standardně (zde na 2B a na nástřikové terče) a druhý útok, si každé družstvo startuje samo (zároveň mačká stopky), po shození plechovek jeden z týmu mužů bere gumu a běží s ní zpět na start, kde opět mačká stopky, u žen je to podobné, taky si startují sami, taky berou na konci gumu, ale tato guma neváží několik kilo jako u chlapů, ale jen pár gramů. Tuto gumu musí na startu navléknout na proudnici, až potom je útok dokončen (časy útoků se sčítají).

Ale zpět k našim výkonům, nejdříve přišly na řadu tradiční útoky, při kterých muži zaběhli čas 26,97s a ženy 34,61s. Nutno podotknout, že oba časy mohly být o trochu lepší, ale i tak to po prvním kole stačilo mužům na 3. místo a ženám na průběžné vedení. Poté přišly na řadu útoky netradiční, ve kterých padly tyto časy: muži 43,46s (po dvou pádech D. Bačiny s pneumatikou ještě solidní čas) a ženy 43,63s (ukázkově nasazené guma od B. Hudákové :D). V součtu časů: MUŽI 70,44s a ŽENY 78,24s. Takže nakonec oba naše týmy skončily na bedně, a to ženy na skvělém 1. místě a muži na místě třetím, kdy si o jednu pozici polepšili oproti loňskému ročníku.

Zároveň bych taky chtěl zmínit situaci, která nastala při druhém útoku našich žen, zároveň při posledním útoku celé soutěže. Našemu týmu na pravém proudu vypomohla závodnice ze Starého Máteřova a bohužel při tomto útoku si přivodila zranění stehna, ale i tak útok dokončila. Za SDH Stradouň jí přejeme brzké uzdravení a určitě se brzy opět potkáme na některé ze soutěží.

 

Vinarský pohár

V sobotu 23. července jsme se opět zúčastnili Vinarského poháru. Letos jsme přihlásili 3 družstva, a to: tým „A“ a „B“ (oba dva do kategorie upravených strojů) a tým žen. Propozice byly stejné jako předešlé roky. Běhalo se na 3B, sestřikové terče a s nastartovaným strojem. Jako první z našich týmů běžel tým „B“, který nakonec po menší chybě dokončil útok v čase 40,14s, což stačilo na 13. místo. Dalším z našich týmů přišel na řadu tým „A“, který po velmi vydařeném útoku zaběhl nejlepší čas v historii na 3B a to 21,18s. Tento čas stačil na krásné třetí místo. Jako poslední z našich, přišly na řadu ženy, které předvedly útok, který měl hodnotu 31,36s a stačil jim také na krásné třetí místo. Takže letos jsme z Vinar odvezli dvě třetí místa a jedno třinácté.

 

4. ročník turnaje v malé kopané

V sobotu 16. července proběhl za účasti 8 týmů již čtvrtý ročník turnaje v malé kopané. Jako každoročně byly týmy rozděleny do dvou skupin po čtyřech. Hrálo se ve skupině každý s každým a z každé skupiny postupovaly dva týmy do semifinále. Doba hry byla 2x10 minut. Ve skupině A se představily týmy: CH-KOVO, Stradouňské bodlo, Bubeníci a Dračice. Z této skupiny postoupily: 1. místo CH-KOVO (7 bodů, skóre 11:1), 2. místo BUBENÍCI (7 bodů, skóre 11:2). Na nepostupových místech se umístilo domácí STRADOUŇSKÉ BODLO (3. místo, 3 body, skóre 6:5) a DRAČICE (4. místo, 0 bodů, skóre 3:23). Ve skupině B se přestavily týmy: Jafa a spol., Ferry team, Nalej a Tygři. Těmi postupujícími byly: 1. místo NALEJ (7 bodů, skóre 3:1) a JAFA A SPOL. (5 nodů, skóre 3:0), na nepostupových pozicích zůstaly týmy: FERRY TEAM (3. místo, 4 body, skóre 5:1) a TYGŘI (4. místo, 0 bodů, skóre 1:10). V 1. semifinále se utkalo CH-KOVO a JAFA A SPOL., druhý jmenovaný tým zvítězil čtyřgólovým rozdílem a to 5:1 (2:0). Ve druhém semifinále se utkaly týmy NALEJ a BUBENÍCI, po tomto vyrovnaném utkání se z vítězství radoval tým - NALEJ, který zvítězil 1:0 (1:0). V boji o 3. místo se utkaly týmy       CH-KOVO a BUBENÍCI, po jasném výsledku 6:2 (4:1) se z 3. místa radovali Bubeníci. Do finálového utkání v 15:30 hod. nastoupily týmy JAFA A SPOL. a NALEJ, po zajímavém utkání se z druhého titulu v řadě radoval tým JAFA A SPOL. Výsledek utkání – 3:1 (2:1). Nejlepším střelcem se v letošním roce stal Michal Vomočil z týmu Bubeníci, který vstřelil 7 branek. Děkujeme všem týmům za účast, doufáme, že se Vám u nás líbilo, a že se za rok opět potkáme. Zároveň děkuji rozhodčím turnaje, kterými byli pánové Jaroslav Lukas a Aleš Mrázek, dále pak patří dík všem pořadatelům, kteří se starali, jak o chod turnaje, tak o občerstvení a další věci.

 

Pohádkový dětský den se zahájením prázdnin

V sobotu 2. července jsme pro děti a širokou veřejnost připravili tradiční Dětský den se zahájením prázdnin. Pro letošní rok jsme zvolili téma Pohádka, takže pro děti bylo připraveno 17 soutěží s tématy různých pohádek. Samozřejmě děti mohly využít dětský koutek s malováním na obličej, bazén s balónky nebo trampolínu. Pro všechny byl připraven i bohatý program, který nám značně narušily povětrnostní podmínky, takže vystoupení skupiny Myš – Maš muselo být posunuto asi o devadesát minut, ale pro děti, které nás během deště neopustily, to bylo určitě zajímavé vystoupení, do kterého se zapojily, jak zpěvem, tak tancem. Dále jsme pak mohli vidět krátké představení RC modelů letadel a to hlavně stíhačky, která letí rychlostí až 280 km/h. Dále pak následovala dvě vystoupení začínající zpěvačky Radky Motyčkové, které si připravila dvě série různých písniček. Její vystoupení bylo krásné a ideální jako předkapela skupiny Nouzový režim, který přišel na řadu hned poté. Tato pop-rocková hudební skupina nás bavila po značnou část noci, dokud nám přálo počasí. Chlapi přijeli ve slušivých kostýmech pohádkových bytostí, což nemělo chybu. Doufáme, že jste si i přes ne zcela ideální počasí tuto akci užili a budeme se těšit na další, což bude turnaj v malé kopané v sobotu 16. července.

 

Noční soutěž Moravany

V pátek 1. července jsme se poprvé zúčastnili nočních závodů v Moravanech. Běhalo se na 2B hadice, s nastartovaným strojem, na sklopné terče, počítal se lepší čas a každé družstvo mělo jeden pokus. Náš tým šel na řadu jako desátý a v čase 23:05s obsadil konečné 16. místo z dvaceti z týmů. Po těchto závodech víme, že máme hodně co zlepšovat.

 

Brigáda č. 5

V sobotu 25. června jsme si naplánovali další brigádu. Při této brigádě byly provedeny tyto práce: úklid obrubníků u budovy školy, údržba zeleně kolem budovy školy, odvoz odpadu z místního hřbitova, oprava čekárny a přípravy na Dětský den. Všem zúčastněným díky za pomoc.

 

Okrskové cvičení Chroustovice

V sobotu 18. června jsme se zúčastnili Okrskového cvičení v Chroustovicích. Letos se běhalo pouze na dva stroje a to na stroj zapůjčený z Chroustovic a ze Stradouně. Dále se běželo na 2B hadice, s nastartovaným strojem a na „sklopné terče“ – plechovky.  Jako první přišly na řadu útoky veteránů, ve kterých se naše družstvo zúčastnilo v sestavě T. Tesař – R. Motyčka st. – F. Říha – Z. Bačina – P. Zamastil – R. Talacko – R. Peterka. Našim veteránům se příliš nevydařil první pokus, který byl hodnocen časem 120s, ale druhým pokusem to veteráni vylepšili a po čase 33:47s dosáhli celkového času 153:47s. Sice to stačilo pouze na poslední 4. místo, ale nebýt toho první pokusu, bylo by to rozhodně lepší. Do kategorie žen se přihlásily pouze dva týmy a to tým z Vinar a ze Stradouně (po dlouhé době). Naše holky startovaly v sestavě: E. Syrová – K. Bohatcová – J. Jirsák – K. Zamastilová – P. Bartoníčková – B. Maštalířová – P. Ochová. Tady je třeba zmínit, že to byl pro ně úplně první start na závodech a k nadšení nás všech, holky neměly konkurenci, kdy v časech 29:62s a 26:30s (= 55:92s) obsadily 1. místo. Porazily holky z Vinar o 8:25s, tímto jim velice gratulujeme. A teď co se týče mužských družstev. Přihlásili jsme dvě družstva a to Stradouň „A“ v sestavě: J. Jirsák – R. Motyčka ml. – F. Říha – D. Bačina – T. Paul – T. Bačina – V. Vopařil a Stradouň „B“ v sestavě: T. Tesař – R. Motyčka st. – Z. Bačina – L. Suchý – P. Zamastil – V. Vopařil – R. Peterka. Obě naše družstva předvedla celkem solidní útoky, ale to lepší letos bylo Stradouň „B“, které obsadilo 2. místo po časech 22:09s, 25:00s (= 47:09s), předčilo je pouze družstvo z Vinar v součtu časů 43:08s). Družstvo Stradouň „A“ se umístilo na 4. místo v dosažených časech 25:13s, 27:91s (= 58:04s), kdy se mezi naše dvě družstva probojovalo pouze družstvo z Ostrova se součtem časů 48:22s. Závody to bylo povedené, počasí nám také přálo a samozřejmě jsme naše úspěchy patřičně oslavily. Budeme se těšit na další soutěže a budeme doufat v další úspěchy. Děkujeme všem našim fanouškům za podporu v Chroustovicích!!!

 

Memoriál B. Hrachoviny Staré Jesenčany

V sobotu 4. června jsme se zúčastnili Memoriálu B. Hrachoviny ve Starých Jesenčanech. Byla to pro nás generálka před okrskovým cvičením, které se uskuteční 18. června v Chroustovicích. Na tyto závody jsme odjeli ve složení: J. Jirsák – R. Motyčka ml. – F. Říha – D. Bačina – T. Paul – T. Bačina – V. Vopařil. Závodilo se na 2B hadice, s nastartovaným strojem a na nástřikové terče. V kategorii mužů startovalo 8 mužstev, převážně z okolí pořadatelské obce. Po prvním kole jsme se s časem 26,54s usadili na 2. místě, na kterém jsme nakonec zůstali i po kole druhém, kdy jsme zaběhli čas 29,56s. A jelikož se časy sčítaly, náš konečný čas byl 56,10s, nestačili jsme pouze na družstvo z Dolních Ředic, které zvítězilo součtem časů 45,53s. Na závodech se nám líbilo a uvidíme příští rok, zdali se pokusíme zabojovat o nejvyšší metu. Druhé místo je sice krásné, ale samozřejmě jsme si všichni všimli, že je co zlepšovat. Přejeme si a doufáme, že nás přijedete podpořit na již zmíněné Okrskové cvičení, které se bude konat 18. června u školy v Chroustovicích.  

 

Brigáda č.4

V sobotu 14. května proběhla další letošní brigáda, při které byly provedeny tyto práce: odvoz železa, odvoz odpadu z místního hřbitova, úklid kolem starého úřadu a údržba vodních zdrojů v obci. Všem zúčastněným děkujeme ;)

 

PÁLENÍ ČARODĚJNIC

V sobotu 30. dubna jsme uspořádali první letošní venkovní akci, a to pálení Čarodějnic. Na hranici, která byla podpálena kolem osmé hodiny, již byla připravena přikotvena „Čarodějnice“, která co nevidět shořela. Samozřejmě nemohlo chybět různé občerstvení, jako uzená krkovice, bůček, klobásy, pivečko a další pochutiny. Myslím, že jsme si první akci, při příjemném počasí užili a již teď se můžeme těšit na další, která bude následovat 2. července, a to Dětský den se zahájením prázdnin. Děkujeme za účast ;)

 

Memoriál Bohuslava Myšky v Jenišovicích

V sobotu 23. dubna jsme se zúčastnili 2. ročníku Memoriálu Bohuslava Myšky konaného v Jenišovicích. Byli to pro nás první letošní závody a zároveň první závody s naší novou mašinou. Nutno zmínit, že jsme měli co zlepšovat, jelikož jsme se vloni umístili s časem 55,84s na úplném chvostu, což jsme letos rozhodně nechtěli opakovat. Po prvním kole, kde se v našem útoku naskytlo pár drobných chyb, jsme se usadili na 8. místě s časem 43,93s, což opět nebyla žádná nádhera. Takže do druhého útoku jsme vstupovali se ztrátou něco málo přes 8 vteřin na stupně vítězů a 18 vteřin na první místo. Ovšem ve druhém kole jsme předvedli o dost vydařenější útok, jehož hodnota byla 31,50s a náš součet časů po dvou kolech byl 75,43s, což nám nakonec stačilo na skvělé 3. místo. Před námi se umístily pouze tyto týmy: 2. místo – Zbožnov (60,14s) a vítěz Memoriálu – Hlinsko (51,29s). Běhalo se na 3B hadice, nástřikové terče a s nenastartovaným strojem. Závěrem bych zmínil, že je to pro nás velký úspěch hned na úvod sezóny, takže JEDEME DÁL!!! 

Brigáda č.3

V sobotu 16. dubna proběhla další brigáda, při které byla zbourána stará čekárna a odkalen obecní vodovod. Všem členům patří opět velký dík ;)

VODĚNÍ JIDÁŠE VE STRADOUNI

Na Bílou sobotu, která letos vyšla na 26. března, proběhlo ve Stradouni Vodění Jidáše, které se zde koná pěknou řádku let. Vodění Jidáše předcházeli obchůzky hrkáčů po Stradouni, kteří chodili ve čtvrtek, pátek i v sobotu ráno. Pak přišla řada na strojení Jidáše, které bylo naplánováno na půl osmou. Jelikož samotné strojení trvá kolem dvou hodin tak do deváté hodiny ranní bylo co dělat. Po ustrojení se Jidáš a nutno podotknout letos velmi početná skupina hrkáčů vydali na obchůzku naší obce. Obchůzka Stradouně trvá tak dvě až tři hodiny, takže vždy je co dělat aby byl Jidáš do poledne spálen. A to se bez problémů povedlo i letos, a ještě jsme měli pár minut k dobru :D Co dodat dále?? Jidášem letos byl Bořek Vopařil, stejně jako týden před tím v Pardubicích. Počet hrkáčů se letos pohyboval mezi 16 a 18 chlapci, což je prostě super. Děkujeme pořadatelům a účastníkům tradice za další rok, který ji držíme a těšíme se na příští Velikonoce.

Zde odkaz na reportáž z Vodění Jidáše ze Stradouně:

https://pardubice.idnes.cz/vodeni-jidase-velikonoce-stradoun-d5a-/pardubice-zpravy.aspx?c=A160326_182505_pardubice-zpravy_jj

Brigáda č.2

V sobotu 26. března také proběhla letošní druhá brigáda, na kterou jsme si naplánovali sběr nebezpečného odpadu, sběr železa, úklid a opravu „Malé Strany“ a úklid a odvoz větví z místního hřbitova. Díky členům SDH za hojnou účast. 

 

VODĚNÍ JIDÁŠE NA PRADUBICKÉM ZÁMKU

V neděli 20. března jsme na požádání organizátorů „Velikonoc na zámku“ předvedli Vodění Jidáše na zámku v Pardubicích. Obchůzky Jidáše, které vždy probíhaly jak na velkém tak i na malém nádvoří podle odhadů pořadatelé mohlo shlédnout několik stovek lidí. Každý měl možnost se s Jidášem vyfotit a to mezi obchůzkami, které byly na programu ve 14 hodina a v 15:30. K Jidášovi se samozřejmě připojili také hrkáči, které do Pardubic dovezl přistavený autobus. Dovolím si tvrdit, že tento den se velmi vydařil a měl rozhodně i pozitivní ohlas. Děkujeme všem hrkáčům, rodičům, pořadatelům i těm kteří se na přípravě Jidáše podíleli za ochotu a krásně strávenou neděli.

Zde naleznete některé odkazy z pardubického Vodění Jidáše:

https://www.mestoperniku.cz/velikonoce-na-zamku-zpestrilo-vodeni-jidase/

 

https://www.facebook.com/283399801764400/videos/806226716148370/?fref=nf

 

 

Brigáda č. 1

V sobotu 12. března proběhla první letošní brigáda, při které byly vykonány práce jako: odvoz odpadu ze hřbitova a úklid půdy budovy čp. 99.

 

Hasičský ples 2016

V sobotu 27. února jsme v místním Motorestu uspořádali tradiční hasičský ples. K poslechu a tanci nám až do brzkých ranních hodin hrála hudební skupina EXPRESS z Pardubic. Jako každoročně nesměla chybět bohatá tombola a již podruhé jsme mohli vidět taneční překvapení našich členů, letos v podobě břišních tanců nové skupiny Bellydancers :D

Video vystoupení zde:https://www.youtube.com/watch?v=HnhC2w3Embo

 

Děkujeme všem sponzorům a dobrovolníkům za pomoc při organizaci plesu. Doufáme, že jste si ples užili a těšíme se na Vaši účast na letních akcích.

 

ŠKOLENÍ ŘIDIČŮ

V sobotu 23. ledna opět po roce proběhlo školení řidičů (amatérů), kterého se mohl zúčastnit každý, kdo měl volnou chvíli a chuť dozvědět se něco nového, co naši zákonodárci vymysleli a schválili k 1. lednu t.r. Opět jsme se dozvěděli několik novinek, které by bylo dobré vzít na vědomí při našem pohybu po komunikacích. Za tuto přednášku bychom za všechny rádi poděkovali panu Schánělovi.

 

VVH SDH Stradouň 2016

V sobotu 16. ledna od 19:00 proběhla v místním Motorestu VVH SDH Stradouň, které se mimo našich členů zúčastnili i hosté z vedení okrsku. Při této příležitosti se předalo jedno vyznamenání, a to panu Josefu Fuksovi. Zároveň bylo shrnuto hospodaření SDH Stradouň v roce 2015 a naplánovány hlavní činnosti pro rok 2016.Zároveň byla velitelem jednotky přednesena zpráva o činnosti.