Štěpánské sportovní odpoledne 2013

Dne 26.12.2013 od 15:00 pořádali členové SDH Stradouň sportovní odpoledne pro děti,mládež i dospělé.Přijít mohl kdokoliv,sportovní zázemí školky nám umožnilo tyto sporty:
-Florbal
-Malá kopaná(menší..(:
-Pingpong
-Šipky

Účast byla pěkná a tak proběhl turnaj v pingpongu.

 

Fota z této akce naleznete ve fotogalerii.

JJ.

Brigáda

Dne 21.12.2013 se konala další hasičská brigáda.Členové Sdh uklízeli odpad ze hřbitova,byly provedeny drobné opravy v budově OÚ.

 

Všem členům  Děkujeme za účast.

JJ.

Zabíjčkové hody 2013

Dne 30.11.2013 proběhly tradiční vesnické zabíjačkové hody.Od 11:00 byli připraveny pochoutky jako: polévka,guláš a další...

Od 16:00 byli připraveny výrobky k prodeji jako: jitrnice,kroupy,maso atd..

 

Fota z této akce naleznete ve fotogalerii.

JJ.

Brigáda

Dne 23.11.2013 se konala další hasičská brigáda.Hlavní náplní byla příprava na zabíjačkové hody.

 

Všem členům  Děkujeme za účast.

JJ.

Brigáda

Dne 12.10.2013 a dne 26.10 2013  se konala další hasičská brigáda. Členové Sdh uklízeli odpad ze hřbitova, lístí,větve.Dále proběhla oprava čekárny u silnice I/17.

 

Všem členům  Děkujeme za účast.

JJ.

Výlet s večerním posezením

Dne 5.10.2013 byl naplánován výlet s odpoledním posezením pro členy SDH a pro sponzory.Skupina se k výletu do lokality Bětník vydala po 12té hodině.Počasí bylo opravdu pěkné a i přez někdy hodně spletitou cestu jsme nakonec došly do cíle.Cestou zpět už se na pár jednotlivcích projevovala ůnava ale Stradouň byla kousek a na místním hřišti na nás čekalo kýžené občerstvení.Výlet byl opravdu pěkný,odpolední posezení se protáhlo do pozdních večerních hodin.Myslím že všichny zůčastnění byli spokojeni a že poděkování členům a sponzorům SDH za uplynulí rok bylo pěkné ze všech směrů.

 

Fota z této akce naleznete ve fotogalerii.

JJ.

Brigáda

Dne 14.9.2013 se konala další hasičská brigáda. Členové Sdh uklízeli odpad ze hřbitova a také natírali sloupy veřejného osvětlení podél silnice  I/17.

 

Všem členům  Děkujeme za účast.

JJ.

Ukončení prázdnin 2013

31.8.2013

 

 

 

Fota z této akce naleznete ve fotogalerii.

Brigáda

Dne 10.8.2013 se konala další hasičská brigáda. Členové Sdh uklízeli odpad ze hřbitova a také natírali sloupy veřejného osvětlení podél silnice  I/17.

 

Všem členům  Děkujeme za účast.

JJ.

1. ročník turnaje v malé kopané

V sobotu 3. srpna uspořádalo SDH Stradouň historicky první turnaj v malé kopané.

 

Prezentace družstev byla stanovena od 8:15 do 8:45.

Každé družstvo dostalo balení vody a každý člen týmu poukaz na občerstvení.

Pro zúčastněné i fanoušky byly v udírně připraveny klobásky a grilovaná kýta.

Z nápojů potom tradičně pivko, kofola a nechyběl ani výběr z tvrdšího alkoholu.

 

V 8:50 pronesl starosta SDH Zdeněk Bačina zahajovací slovo, kterým přivítal účastníky turnaje a popřál jim hodně zdaru v soutěži.

 

Turnaje se zúčastnilo 5 družstev:

- FC z Kopce

- Nazdárci

- JAFA a spol. (společenství fošen)

- Já nevim

- Kurva ...Baby NE --)  (toto družstvo bylo jediné složené z žen a dívek, které hrají fotbal za   FK AGRIA Choceň, patří jim velký obdiv a poděkování za účast na turnaji)

 

Hrálo se na 2x10 minut a dle pravidel malé kopané, na které dohlížela dvojice rozhodčích Jaroslav Lukas a David Bačina.

 

V základní skupině utkal každý s každým a první 4 týmy postoupily do semifinále.

 

První utkání bylo naplánováno na 9:00 hod.

Ještě před úvodním zápasem provedl slavnostní výkop opět starosta SDH Zdeněk Bačina. Tímto byl turnaj definitivně zahájen. Zápasy základní skupiny probíhaly do 14 hodin.

 

Pořadí po základní skupině bylo následující:

1. JAFA a spol. (společenství fošen)                  20 : 3          10 bodů

2. FC z Kopce                                           12 : 3          10 bodů

3. Já nevim                                                  4 : 7            6 bodů

4. Nazdárci                                                  6 : 19          3 body

5. Kurva ... Baby NE                                  2 : 12          0 bodů

 

Do semifinále postoupili první 4 týmy, po odhlášení se týmu Nazdárci se do semifinále zařadilo také družstvo Kurva ... Baby NE.

 

1. semifinále začalo ve 14 hodin mezi týmy FC z Kopce a Já nevim

- toto utkání nebylo moc bohaté na branky, družstvo Já nevim se ujalo vedení, ale soupeř dokázal srovnat na 1-1, proto přišly na řadu penalty - po 5 kopech na každé straně. Na konci penaltového rozstřelu se mohlo z postupu do finále radovat družstvo Já nevim.

 

2. semifinále se hrálo od 14-30 mezi týmy JAFA a spol. a Kurva ... Baby NE

- toto semifinále mělo jednoznačný vývoj, kdy po výsledku 6-1 postoupil do finále tým JAFA a spol. (společenství fošen)

 

Zápas o třetí místo sehrán nebyl z důvodu odjezdu mužstva FC z Kopce a tudíž 3. místo připadlo kontumačně družstvu Kurva ... Baby NE.

 

Finálové utkání začalo v 15:15 mezi týmy Já nevim a JAFA a spol.

- do utkání měli hosté velmi dobrý vstup a po poločase vedli už 5-0; ve druhé půli se hra trochu vyrovnala a každé z družstev vstřelilo po jedné brance.

Po výsledku 1-6 se z vítězství mohlo radovat družstvo JAFA a spol.

 

Konečné pořadí:

1.      JAFA a spol. (společenství fošen)

2.      Já nevim

3.      Kurva ... Baby NE

4.      FC z Kopce

5.      Nazdárci

 

Zároveň byl oceněn nejlepší střelec, kterým se stal Tomáš Hermann s 11 góly.

Dalším oceněným byl Lukáš Pešek. Jako nejtrestanější hráč turnaje, obdržel 2 ŽK a 1 ČK.

 

Vyhlášením výsledků a oceněných byl fotbalový turnaj ukončen. Ne však program celého dne. Následovala chvilka oddechu a doplnění tekutin, občerstvení zábava mohla pokračovat.

Vzhledem k příznivému počasí se mohlo uskutečnit promítání filmu v „letním kině“.

Od 21 hodin začal za velmi dobré účasti diváků film Babovřesky. Ti kteří prokázali nezdolnou výdrž, mohli vidět ještě film Dědictví aneb KurvahošiGutentag.Poté se sedělo a pilo až do brzkých ranních hodin, největší noční ptáci se vypravili k domovu až kolem 4 hodiny ranní ;)

 

Fota z této akce naleznete ve fotogalerii.

 

DB,ZK

Vinarský pohár 2013

Dne 20.7.2013 za krásného slunečného dne proběhla soutěž v požárním útoku ve Vinarech, kam jsme přijeli obhajít loňské prvenství v kategorii PS12.(náš loňský výherní čas byl 30.15s). Na tuto soutěž byla také od jednotky SDH Janovičky vypůjčena požární stříkačka PS16, od které se očekávaly velice dobré časy nebojím se napsat i pod 27 s.

Naše soutěžní družstvo bylo ve složení: Jiří Jirsák, Tomáš Paul, František Říha, Roman Peterka ml., Milan Vopařil, Ondřej Zamastil a Tomáš Bačina.Do Vinar za námi dojeli „na kole“ nás povzbudit zasloužilí členové sboru Milan Michálek a Zdeněk Bačina.Při zápisování do kategorií PS 12 a upravené PS nám bylo oznámeno, že stejný tým nemůže nastoupit do obou kategorií a tak se rozhodlo, že Zdeněk Bačina a Vít Vopařil doplní tým do kategorie upravené PS16. Při zápisu nám byly přidělena pořadová čísla 4 a 8. První část soutěže byla v kategorii PS12, tento náš útok byl zakončen časem 31.05s,to nebyl ideální čas pro nás.Po doběhu se začalo s balením hadic, které se stihly sbalit těsně před útokem se zapůjčenou PS16 s trochu pozměněnou sestavou členů byl dosažen náš nejlepší čas 28.6 s. Poté následovaly útoky dalších družstev SDH.Na druhé útoky se pořadí otočilo a první se běhal útok se zapůjčenou PS16,tento útok se nám vůbec nepovedl, koš se proběhl po zemi jeden z členů útoku dokonce spadl a výsledný čas byl 38s.Po tomto útoku začala příprava na čtvrtý a poslední útok s naší PS 12. Balení hadic bylo o něco delší,takže že na startu na nás museli čekat. Příprava na základně proběhla velice pečlivě, za to start musel být opakován a  startovalo se znovu. Druhý start proběhl hladce, hadice se pospojovali bezchybně a voda z mašiny proudila tak rychle, že se hadice B nestačily zcela roztáhnout, nejspíše s přispěním pádu člena na rozdělovači, zato hadice C se roztáhli celé a kluci terče trefili na očekávání velmi rychle.Výsledný čas byl 27.24s!!! což vytvořilo úsměv na tvářích všech zúčastněných.Nemohu nevynechat poznámku, že se jedná o rekordní čas našeho sboru. Po složení hadic a ustájení strojů do našeho hasičského Furgona začalo veselí po vyhlášení výsledků, kde v celkovém pořadí naše družstva skončila na 8. a 9. místě a v kategorii PS 12 na místě 1.Rád bych vyzdvihl také výkon členů jednotky SDH Holešovice, kteří v kategorii PS 12 zaběhli také svůj rekord s časem 30.6 s. Náš čas za mistry ČR v PS z SDH Zbožnov se strátou 7s.Určitě je vidět jak naše jednotka rok od roku, ba i soutěž od soutěže dělá velké pokroky.Pokroky jsou jak v soutěžním nářadí od koše začínaje po proudnice konče.Je i vidět zlepšení souhry jednotlivých členů v družstvu.Zároveň bych chtěl poděkovat  našemu soutěžícímu týmu za dobrou reprezentaci a dosažené výsledky na této soutěži. Jen tak dál hoši..(: 

Velké poděkování patří i našim sponzorům.

 

Fota a videa z této akce naleznete ve fotogalerii.

MV,JJ

Hasičský Dětský den 29.6.2013

Začátek prázdnin začal oslavou dne dětí. Pro nejmenší obyvatele nejen naší obce byl připraven program na hřišti za bývalou školou.

Pro děti byla připravena řada soutěží s hasičskou tématikou, po absolvování byly odměněny cukrovou vatou, párkem v rohlíku a kofolouNěkteré soutěže probíhaly i s hasičskou výzbrojí - opasek, bunda, helma.Vysoká lípa na kraji hřiště sloužila ke zkoušce odvahy, kdy děti zajištěny bezpečnostním popruhem, byly vytaženy do výše 3 m a poté „ sjeli“ zpět dolů k rodičům. Někteří tatínkové neodolali a vyzkoušeli pevnost ukotvení lan.Ve stanu s míčkovým bazénem měly děti za úkol najít a „zachránit“ maňáska, který byl v množství balonků schován.V nafukovacím autě se skluzavkou děti vynesly zachranářský pytel na skluzavku a dopravily ho zpět ke startu.Z lan bylo na trávě postaveno bludiště, které vypadalo velmi jednoduše, ale zamotalo některým soutěžícím hlavu a maminky musely své ratolesti skoro vysvobozovat.Další soutěže byly zaměřeny na obratnost v házení na cíl a běh mezi kuželi, kde dostali děti bundu, opasek a helmu. V teplém počasí se leckdo zapotil. Nikdo nevynechal prolézačku ze žebříku, soutěžící se opravdu snažili, závidět by mohla i kočka, neboť spousta dětí se protáhla mezi jednotlivými otvory žebříku.Obratnost a důvtip malí závodníci předvedli při skládání obrázku hasiče. Zkouška hasení vodou na cíl z malé pumpy zaujala. V teplém počasí se nestříkalo jen na určený cíl.V nejvzdálenějším rohu hřiště mezi kmeny bříz byly nataženy dva provazy a děti předvedli zkoušku obratnosti a trpělivosti. Měli radost, že mezi kmeny ručkování zvládli.Odpolední program nepatřil jen soutěžícím. Byl doplněn o vystoupení mažoretek ze Zámrsku. Ve velmi slušivém oblečení předvedla děvčata svoje umění a sklidila potlesk publika.Dětem nepatřilo jen sportování, ale mohli se dozvědět něco zajímavého z říše dravců.Se svými chráněnci – dravými ptáky předvedl sokolník lovecké schopnosti jednotlivých ptáků a komentoval způsob jejich lovu, hnízdění, jejich ohrožení v přírodě.Mezi publikem se pohyboval ochotčený čáp, který žije v zajetí, jeho zranění mu již nedovolí se vrátit do volné přírody a bez pomoci člověka by zahynul.Večer pro přítomné hrál DJ Radia HEJ, tato hudební produkce se setkala s velkým ohlasem.Členové SDH připravili občerstvení – opékání prasete, jako vždy výtečné , k pití pivo a nealkoholické nápoje.První prázdninová akce na hřišti přilákala mnoho rodičů s dětmi. Věříme, že odpoledne strávené ve Stradouni bylo příjemné a návštěvníci se k nám budou vracet.

Velké poděkování patří i našim sponzorům.

 

Fota a videa z této akce naleznete ve fotogalerii.

LV

Gratulace členovy sboru SDH Stradouň.

Dne 22.6.2013 byli členové SDH Stradouň blahopřet našemu členu panu Rudolfu Vopařilovi k jeho kulatým padesátinám.Oslavenec obdržel od členů jednotky krásný a věcný dar, který ho opravdu pobavil a potěšil. Tímto mu přejeme hodně štestí,zdraví a mnoho síly do dalších let.

 

 

JJ

Okrskové cvičení v Městci 8.6.2013

Jako každý rok se u příležitosti výročí sborů v našem okrsku konala okrsková soutěž v požárním sportu v obci Městec pořádaná místním sborem. Z nadšení konání se této soutěže naše SDH Stradouň vytvořila, jak již bývá po dva předešlé roky zvykem, dvě družstva a to v tomto složení:

SDH Stradouň A – František Říha, Tomáš Paul, Jiří Jirsák, David Bačina, Vít Vopařil, Milan Vopařil a dratovaný nováček Ondřej Zamastil.

SDH Stradouň B – Zdeněk Bačina, Roman Motyčka, Jiří Bohatec, Tomáš Tesař, Petr Zamastil, Roman Peterka, Martin Fuksa.

 

Na soutěž jsme se sešli v sobotu v 8:00, všichni v dobré náladě, na některých byla patrná mírná nervozita. Po naložení se do našeho slavného furgona jsme vyjeli směr Městec, po příjezdu se veškerá technika potřebná pro požární útok vyložila na předepsané místo, kde krom soutěžení setrvala celou soutěž. Soutěžilo se na dvě kádě, soutěž byla předepsána na stroje max PS16, 3x „B“ a 4 x „C“. Při nástupu byly jednotlivým sborům rozdána pořadová čísla a po nástupu se začalo soutěžit, první šli děti, následovalo kolo žen a po odsoutěžení a vyhlášení výsledků začaly soutěžit muži. Stradouň A startovalo na 15. místě a Stradouň B na 23. místě, kdokoliv sledoval přípravu obou našich družstev určitě nabyl dojmu soustředěnosti a připravenosti :-), první kolo proběhlo nad očekávání, Stradouň A dosáhlo historického milníku, když se dostali s časem 29.65s pod hranici půl minuty, což se v historii SDH Stradouň nepodařilo(na 3B), Stradouň B si časem 33.43s. Obě družstva si prvním kolem zadělali na dobré celkové umístění. Jak se celý den na sluníčku sedělo a popíjelo, pojídalo, tak i u některých stoupala nervozita před druhým kolem, kde se běhalo na druhou dráhu než v kole prvním, která jevila již známky značného podmočení a zabahnění. Stradouň B šla jako první, perfektně připravená základna a podařený útok s časem 35.88s byly předzvěstí výborného umístění. Stradouň A šla do druhého kola s odhodláním vylepšit čas z kola prvního. Základnu si s pečlivostí jim vlastní připravili a postavili se na čáru. V tuto chvíli začala taškařice, několika členům hned na startu podklouzli boty, ale ustály to, to se nedá říct při dobíhání k základně, kde se Vopařil M po uklouznutí posadil na zadní část těla, Říha F. se také podklouzl, ale ani takové drobnosti je nerozhodily, vše pospojovali a vyběhli k terčům, korunku ale nasadil Jirsák J. , kterému koš spadl do bláta u kádě, pochvíli honění koše se koš snažil opět nasadit na savici, opět neúspěšně, do třetice se koš podařilo namontovat a ponořit do kádě. V tuto chvíli se rozjela mašina a tlačila vodu jak jen mohla. V záběru na videu je patrné, jak Vopařil M. při rozbalování hadice „C“ zahodil i koncovku na proudnici, v zápětí ji sebral a pelášil k terčům, kde ihned po doběhnutí již proudila voda a podařilo se dokončit tento až komediální útok. V tuto chvilí a s takovým časem 36.75s, kdy se oba časy sčítají, bylo zřejmé, že letos na bednu opět nedosáhneme, ale dobrou náladu, kterou jsme si přivezli ze Stradouně nám to nemohlo zkazit a začalo se pít, jíst a trochu i zpívat. Po odsoutěžení všech sborů přišel nástup a vyhlášení výsledků, Prvně se vyhlašovali staří hasiči nad 35 let, kde naše družstvo po výborných a vyrovnaných obou kolech skončili na třetím místě s celkovým časem 69.31s, pak začalo vyhlašování družstev do 35 let a nervozita mezi námi mladšími začala nabírat jak skončíme, jestli na našem obvyklém bramborovém místě, či hůře. Obrovské překvapení přišlo když se vyhlásilo čtvrté místo a my nebyly jmenováni, všem se najednou na tvářích objevil úsměv s pocitem dosažení medailových pozic a nervozita vygradovala když na třetím místě vyhlásili naše družstvo Stradouň A s celkovým časem 66.44s, při přebírání poháru začal oslavný chorál Stradouňských hasičů :-). Po zavelení rozchodu jak je zvykem, kdy s námi soutěž uskuteční nový člen, který po spacifikování míří přímo do kádě, letos tam skončil Ondřej Zamastil, pak i David Bačina, Jiří Jirsák i s bahení koupelí. Pak již následovaly oslavy, oslavné notoricky známé chorály a odjezd jako posledního družstva z Městce a přesun do Stradouně ke stánku, kde bylo připravené pivko a steaky. Asi nemusim dále psát jak to probíhalo a v kolik kdo šel spát. Na tyto závody budeme všichni vzpomínat a těšit se na závody následující.

Musím za sebe a i za ostatní členy SDH Stradouň poděkovat pořadatelům požárního sportu SDH Městec za uspořádání závodů okrskové soutěže v požárním útoku.

 

Fota a videa z této akce naleznete ve fotogalerii.

 

MV,JJ,PB

Vodění Jidáše 2013

Tradiční vodění Jidáše ve Stradouni proběhlo dne 30.3. 2013.Členové SDH Stradouň jako už po několik ročníků doprovázeli skupinu dětí okolo Jidáše a zajišťovali bezpečnost skupiny na pozemních komunikacích.Dále v tento den proběhla i hasičská brigáda.

 

Více info okolo konání  této tradice najde zde...

Pro zobrazení fotek stačí klik na odkaz níže.

 

https://www.rozhlas.cz/pardubice/reportaze/_zprava/vodeni-jidase-ve-stradouni--1043049

 

https://pardubicky.denik.cz/kultura_region/jidas_obrazem_tradice_20080322.html

 

 

jejjej

 

 

První brigáda v novém roce

Dne 9.3 2013 se konala První Hasičská brigáda v letošním roce. Plán prací byl jasný předem, a to byla konktrétně pomoc našemu bratru Rudovy Vopařilovy, dále pak prořezání nebezpečných stromů u silnice č 17. a nasledně prořezání stromů na místním hřibitově.

Všem bratrům Hasičům Děkujeme za účast.

 

PB,jejjej

 

Ples 2013

Dne 23. 2. 2013 se konal v místním motorestu ve Stradouni Hasičský ples. Pro poslech a tanec zde hrála hudební skupina EXPRESS z Pardubic, byla zde bohatá tombola ( přes130. cen ), tématické hry a dobrá nálada. Myslím si, že tato akce se nám letos vydařila, a doufám, že i přístí rok se opět sejdeme....:)  Děkujeme všem spozorům za věcné dary .Fota z této akce najdete ve fotogalerii.

 

PB,jejjej

 

Výroční schůze 2013

Dne 19. 1. 2013 se konala v místním Motorestu výroční schůze SDH Stradouň. Na schůzi byli členi a hosté seznámeni s hospodařením sboru za rok 2012. Byli přijati nový členové, byl zde i předložen přeběžný návrh akcí a brigád na rok 2013. Fota z této akce najdete ve fotogalerii.

 

PB,jejjej